ساخت موش هایی با هوش انسانی! -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی ,درمان آلزایمر,موجوداتی با هوش انسانی,موش های آزمایشگاهی,[categoriy]

ساخت موش هایی با هوش انسانی

ساخت موش هایی با هوش انسانی! -آکادرمان آلزایمر,موجوداتی با هوش انسانی,موش های آزمایشگاهی,موش های هوشمند با مغز انسانی تولید شدند,علمی

آکاایران: ساخت موش هایی با هوش انسانی!

آکاایران: محققان آمریکایی با تزریق نوعی از سلول های نابالغ مغز انسان موسوم به سلول های گلیال به موش، مغز شبه انسانی ایجاد کردند که باعث افزایش عملکرد مغز ابن حیوانات در آزمون های شناختی شد.

مجله آکا ایران: محققان مرکز پزشکی دانشگاه روچستر در نیویورک با همکاری محققان دانشگاه کپنهاگ در این روش، سلول های گلیال نابالغ موسوم به سلول های پروژنیتور گلیال را از جنین سقط شده انسان استخراج کردند؛ سپس این سلول ها به مغز نوزادان موش پیوند زده شد که در نهایت این سلول های انسانی رشد کرده و جایگزین سلول های گلیال موش شدند.

به گزارش آکاایران: سلول های انسانی پس از رشد به نوعی سلول گلیال بالغ موسوم به آستروسیت تبدیل شدند که مسئول تأمین مواد مغذی و بازسازی آسیب های مغزی هستند؛ سلول های گلیال انسانی ۲۰ برابر بزرگتر از سلول های گلیال موش هستند.

هر موش در ابتدا ۳۰۰ هزار سلول گلیال انسانی دریافت کرد که در یک بازه زمانی یک ساله، تعداد سلول ها به ۱۲ میلیون افزایش پیدا کرد؛ جایگزین کردن سلول های مغز موش با سلول های گلیال انسانی، یک مغز ترکیبی ایجاد کرد که باعث بهبود کارآیی نورون های مغز موش شد.

موش با مغز ترکیبی (نیمی انسان و نیمی موش) در آزمون های شناختی و حافظه عملکرد بهتری در مقیاسه با موش های معمولی داشتند؛ این جوندگان با مغز ترکیبی، در آزمون یادآوری صداهای مرتبط با شوک الکتریکی عملکرد بهتری ثبت کردند.

نگرانی از ابرموجوداتی با هوش انسانی

نگرانی هایی درخصوص تلاش محققان برای تولید موجودات بسیار هوشمند مانند موجودات فیلم های علمی- تخیلی مطرح شده است؛ بر اساس فرضیه احتمالی، امکان هوشمندتر کردن حیوانات با تزریق سلول های مغز انسان وجود دارد.

اما محققان تأکید می کنند که استفاده از این روش محدود بوده و بر روی حیوانات دیگر – بخصوص پیوند سلول های گلیال انسانی به مغز میمون – به هیچ عنوان انجام نخواهد شد.

دکتر «استیون گلدمن» سرپرست تیم تحقیقاتی تأکید کرد: علت تولید موش هایی با مغز ترکیبی (نیمی مغز انسان و نیمی مغز موش)، استفاده از این حیوانات در تحقیقات بیماری های مختلف از جمله اسکیزوفرنی، آلزایمر و توسعه روش های درمانی جدید برای ام اس است.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساخت موش هایی با هوش انسانی! -آکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X