تشكيل شبكه مديريت ذخاير ژنتيكي ايران در سال جاري

به گزارش روز سه شنبه گروه علمي ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، بهزاد سرخي در اين مورد توضيح داد: تشكيل اين شبكه يكي از مهمترين برنامه‌هاي اين كارگروه به منظور همسو كردن اعضا براي راهبري سياست‌هاي كارگروه است.
وي افزود: وظيفه اصلي اين كارگروه مديريت متمركز حفاظت ذخاير ژنتيكي كشور به منظور بهره‌برداري بهينه از آن و تامين نهاده‌هاي زيست فناورانه لازم به منظور مشاركت در تامين امنيت غذايي و تقويت اقتصاد مقاومتي كشور است.
سرخي اظهار كرد: ذخاير ژنتيكي، ثروت ملي كشور هستند و وظيفه اصلي كارگروه زيست‌ بانك‌ها و ذخاير ژنتيكي و زيستي ستاد توسعه زيست فناوري معاونت علمي، حفاظت و نگهداري انواع گونه هاي آن است.
وي افزود: ديگر كشورها نيز برنامه هاي منسجم و زيادي براي حفظ ذخاير ژنتيكي خود دارند و حفظ آنها را بسيار ضروري مي دانند، در كشور ما نيز بايد به حفظ و نگهداري از اين ذخاير ژنتيكي توجه و از همه ظرفيت هاي كشور در اين حوزه بهره گرفته شود.
سرخي بيان كرد: اين كارگروه به عنوان خط مقدم صيانت از ذخاير ژنتيكي كشور شناخته مي شود بنابراين تلاش مي كنيم در اين راه از همه دستگاه هاي ذيربط و ظرفيت هاي آنها استفاده كنيم.
علمي (1)** 9340**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشكيل شبكه مديريت ذخاير ژنتيكي ايران در سال جاري» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X