۸۵۰هزاربیمار نیازمند رادیوداروهستند/غنی‌سازی بیش از۵درصد نیاز است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی پیش از ظهر سه‌شنبه در نخستین کنگره شهدای دانشجوی مدافع حرم استان اصفهان در دانشگاه آزاد شهرضا اظهار داشت: آرزوی یك هزار و ۴۰۰ ساله تاریخ شیعه همواره دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت و شهادت در راه دفاع از اسلام و این حریم بوده است.

وی افزود: باب شهادت امروز نیز بسته نشده و جوانان مدافعان حرم با نثار جان خود در دفاع از حرم اهل بیت این آرمان را در مقام عمل و نه حرف محقق كردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با نقل خاطره ای از حضور خود در سوریه ابراز داشت: اوایل بحران در سوریه توفیق زیارت حرم حضرت زینب (س) را همره با شهدای مدافع حرم همچون سردار همدانی داشتم و جوانانی را دیدم كه از نقاط مختلف دنیا و ایران با شعار «کلناعباسک یا زینب (س) » به دفاع از حرم مطهر ایشان می‌پرداختند و این امر همچنان ادامه دارد.

حضور جوانان دنیا در دفاع از حرم نتیجه تاثیر انقلاب اسلامی ایران است

وی حضور همه‌جانبه جوانان سرتاسر دنیا در دفاع از حرم حضرت زینب‌ (س) را نتیجه تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کل دنیا برشمرد و ابراز داشت: اكنون تفكری جدید برگرفته از تفكر زنده و  پویای حسینی در برابر استكبار جهانی و آمریكا با تمام قدرت ایستاده و بر آن غلبه كرده است.

جلیلی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه دفاع مقدس ملت ایران به دنیا ثابت كرد كه گزینه نظامی در ارتباط با ایران هرگز جوابگو نخواهد بود، ابراز داشت: زمانی كه ایران نیازمند سوخت ۲۰ درصد غنی سازی شده برای ساخت رادیو دارو بود کشورهای غربی از ارائه این سوخت به ما امتناع و از آن به عنوان اهرم فشار بر علیه ما استفاده کردند.

وی اضافه كرد: دانشمندان جوان ما در آن زمان با غنی سازی ۲۰ درصدی نیاز كشور در این زمینه را رفع و اهرم فشار دشمن را بر علیه خود به كار گرفتند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی دفاع از حقوق هسته‌ای را حق تمام ملت ایران برشمرد و ابراز داشت: نباید فراموش كنیم كه دشمنی كه به یك حق ملت طمع كند، طبیعی است كه در زمینه دیگر حقوق ملت نیز درخواست‌هایی خواهد داشت و بر همین مبنا شاهد بودیم كه آمریكا و غرب در روند مذاكرات هسته‌ای زیاده‌خواهی‌هایی داشتند.

حقوق هسته ای ایران باید به رسمیت شناخته شود

وی اضافه كرد: ایران عضوN.P.T  است و بر این اساس دارای حقوق و وظایفی هستیم كه دنیا باید آن را به رسمیت بشناسد همانطور كه در مورد دیگر اعضای N.P.T به رسمیت شناخته می‌شود.

جلیلی تصریح كرد: با توجه به ۸۵۰ هزار بیماری كه نیازمند رادیوداروی حاصل از غنی‌سازی ۲۰ درصدی هستند، اكنون نیز نیازمند غنی‌سازی بیش از ۵ درصدی هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۸۵۰هزاربیمار نیازمند رادیوداروهستند/غنی‌سازی بیش از۵درصد نیاز است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X