مديريت پسماند عامل مهم توسعه پايدار محيط زيست است

الياس فتاحي روز سه شنبه در جلسه مديريت پسماند اين شهرستان اظهار كرد: دور شدن پسماند در كمترين زمان ممكن و دفع آن به روش صحيح و اصولي باعث رعايت اصول بهداشتي و بهسازي محيط زيست مي شود.
وي افزود: در حل مشكل پسماندهاي خانگي استفاده از اجناس مقاوم و بادوام، بازيافت و استفاده مجدد از آن اجناس و دفن زباله هاي بهداشتي در زمان حداقلي بايد مورد توجه و تاكيد قرار گيرد.
معاون فرماندار چرداول با تاكيد بر اينكه در روستاها امكانات اوليه همچون شهرها براي تفكيك و يا بازيفات زباله وجود ندارد، گفت: با توجه به ساخت و سازهاي تجاري، مسكوني و نوسازي و پسماندهاي عمراني، شهرداران و دهياران نسبت به جمع آوري زباله و نخاله ها اقدام كنند تا خطرات زيست محيطي سلامت جامعه را تهديد نكند.
فتاحي تاكيد كرد: شناسايي عوامل آسيب رسان به محيط زيست و راهكارهاي مناسب و پيشگيرانه با اولويت فرهنگ سازي و استفاده از مردم و نهادهاي عمومي در ايجاد فضاي محيط زيست سالم تاثير فراواني دارد و نقش رسانه ها در اين حوزه چشمگير و تاثيرگذار است.
ايجاد مكان هاي مناسب جهت دفن زباله ها، لايروبي چشمه ها، نظارت مستمر بر اماكن بهداشتي، توزيع نايلون هاي مخصوص زباله، تفكيك زباله ها در مبدا، دفن متمركز زباله هاي شهرداري ها و دهيارهاي شهرستان در يك مكان مناسب به تفكيك بخش ها و همكاري محيط زيست در خصوص بررسي مكان دفن زباله از مصوبات اين جلسه بود.
شهرستان 67 هزر نفري چرداول به مركزيت شهر سرابله در 35 كيلومتري ايلام قرار دارد.
7176/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مديريت پسماند عامل مهم توسعه پايدار محيط زيست است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X