فعال روابط عمومي : تنزل جايگاه روابط عمومي ها كارشناسانه نبود

حميدرضا شمس روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا در ياسوج افزود: هرگونه تغيير در ساختار و جايگاه روابط عمومي ها و يا مجموعه علوم ارتباطات بهتر است كه با هماهنگي، مشورت و همفكري نخبگان و اهل فن در اين رشته صورت گيرد.
وي با انتقاد از برخي دست اندركاران امر در سازمان مديريت برنامه ريزي مبني بر تغيير ساختار جايگاه روابط عمومي ها و تنزل آن، گفت: اين تغيير ساختار متناسب و سنخيتي با سطح توقع ها و انتظارات از اين مجموعه نيست.
فعال روابط عمومي و رسانه اي تصريح كرد: تغيير اين ساختار بدون شك مانع از ورود افراد و نيروهاي متخصص و قوي در بدنه روابط عمومي ها خواهد شد.
وي تصريح كرد: بسياري از موارد از جمله سختي كار و يا توجه به آموزش هاي تخصصي در حوزه روابط عمومي به عنوان پيشاني يك سازمان و نهاد اجرايي در تغيير ساختار و تنزل روابط عمومي ها نيز مورد توجه قرار نگرفته است.
وي با بيان اينكه باورناپذيري و ناشناخته ماندن جايگاه رفيع روابط عمومي ها در برخي نهادها و سازمان ها به طور معمول يكي از دغدغه هاي جدي و هميشگي اين حوزه بود، گفت: اين تغيير ساختار و تنزل غيركارشناسي و يكباره آن بروز اين معضل را دوچندان كرد.
وي اظهار كرد: صدا و سيما و ساير نخبگان و اهل نظر در حوزه روابط عمومي ها و رسانه هاي جمعي بايد با تشكيل اتاق فكر ،براي رفع اين مشكل و احياي جايگاه رفيع اين حوزه چاره انديشي كنند.
وي رسانه ها و روابط عمومي ها را نيز شاخه هاي از درخت تنومند و حلقه هاي محكمي از زنجيره قوي اطلاع رساني دانست و گفت: پيشرفت هر منطقه و استاني نيز در سايه تعامل و همراهي اين دو حوزه شكل مي گيرد.
وي اظهار كرد: هزينه كردن براي روابط عمومي ها در جهت تنوير افكار عمومي اسراف نيست بلكه عين سرمايه گذاري است.
شمس برگزاري دوره هاي آموزشي ، مجهز كردن روابط عمومي ها به امكانات وپيشرفته هاي روز دنيا و بهره وري مناسب از ظرفيت هاي موجود بويژه تعامل و همراهي با رسانه ها را از رويكردهاي مهم حوزه اطلاع رساني وزارت كشور در استان هاي مختلف اعلام كرد.
3016/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعال روابط عمومي : تنزل جايگاه روابط عمومي ها كارشناسانه نبود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X