رسانه ها در انعكاس اخبار حوادث و آرامش جامعه نقش بسیار مهمی دارند

به گزارش ایرنا رضا اربابی روز سه شنبه در كارگروه طرح اضطراری خارج از فرودگاه با بیان اینكه افكار عمومی اطلاعات درست و به موقع می خواهد، اظهار داشت: نوع انعكاس خبر بسیار مهم است بر همین اساس انتظار است خبرنگاران و دبیران اخباری كه در حوزه حوادث و بحران ها فعالند با گذراندن دوره های آموزش مدیریت بحران دستگاههای دست اندركار را برای اطلاع رسانی صحیح و جلوگیری از ایجاد تنش در جامعه یاری كنند.
وی خاطر نشان كرد: به عنوان مثال در جریان وقوع سیل در شمال استان برای لحظاتی یكی از راههای روستایی دچار آب گرفتگی شد كه متاسفانه از سوی یكی از رسانه ها بزرگ نمایی شد در حالی كه سیلاب با تلاش دستگاه های دست اندركار از طریق كانال ها و انهار به مسیر خود هدایت شد.
وی آمادگی مدیریت بحران استان را برای برگزاری دوره های آموزشی با همكاری رسانه های ارتباط جمعی اعلام كرد.
مدیر كل دفتر مدیریت بحران استانداری تصریح كرد: باید نقشه جامعی از استان تهیه شود تا در صورت بروز حادثه نزدیكترین مركز امدادی در محل وقوع حادثه حضور پیدا كند.
وی افزود: تمامی دستگاه ها اعم از ادارات، سازمانها و نهادهای سیستان و بلوچستان ظرفیت ها، توانمندی ها و امكانات خود را احصا كنند تا در صورت بروز حادثه از توانمندی های آنها استفاده شود.
وی ادامه داد: ظرفیت های تمام شهرستان های سیستان و بلوچستان در اختیار ستاد بحران استان قرار گیرد تا براساس توانمندی های هر شهرستان تصمیم گیری شود.
وی با اشاره به ظرفیت بالایی كه در اختیار نیروهای نظامی و انتظامی استان قرار دارد، تاكیدكرد: باید این ظرفیت ها شناسایی شوند تا در صورت لزوم از امكانات و تجهیزات آنها در خدمات رسانی هر چه بهتر به مردم استفاده شود.
مدیر كل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از برگزاری رزمایش دور میزی در آینده نزدیك خبر داد و گفت: در این مانور تمامی دستگاه های امداد رسانی از درون یك اتاق اتفاقات را مدیریت می كنند.
اربابی خاطر نشان كرد: هر كادر امداد رسانی باید با لباس مخصوص خود در این مانور شركت كند.
مدیركل فرودگاه های سیستان و بلوچستان نیز در این كارگروه اظهار داشت: مانورهای بزرگ زیادی در فرودگاه های استان برگزار شده و تمامی آنها نیز بسیار موفق بوده است.
حسن اعرابی مقدم هدف از برگزاری مانور هوایی خارج از فرودگاه را ارزیابی توانمندی های دستگاه های امداد رسانی در صورت بروز حادثه، عنوان كرد.
وی اظهار داشت: نقشه جامع و كاملی از مسیرهای حركت هواپیما و شناسایی مراكز امدادی در طول این مسیر تهیه شده تا در صورت بروز حادثه نزدیكترین مركز به محل حادثه اعزام شود.
وی ادامه داد: اداره كل فرودگاه های استان سامانه خبررسانی در مواقع حوادث هوایی را طراحی كرده كه در صورت بروز حادثه دستگاه های امدادی در سریع ترین زمان اطلاع پیدا می كنند.
3213 / 6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسانه ها در انعكاس اخبار حوادث و آرامش جامعه نقش بسیار مهمی دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X