۱۰۰ هزار تخت جدید بیمارستانی نیاز داریم/تدابیر وزارت بهداشت

 به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر داوود دانش جعفری در نشست خبری اولین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری حوزه سلامت با تاکید بر لزوم استفاده از توانایی بخش خصوصی و فرصت های سرمایه گذاری بین المللی برای گسترش ارائه خدمات درمانی گفت: استفاده از این روش ها باعث می شود تا ظرفیت ایجاد ۱۶۰۰ تخت در سال به ۱۰ هزار تخت در سال برسد و در ۵ سال آینده می توانیم شاهد افزایش ۵۰ هزار تخت بیمارستانی در بخش دولتی باشیم.

وی، تعداد تخت های بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر را ۱.۷ تخت اعلام کرد و افزود: در صدد هستیم که این ۱.۷ تخت را به ازای هر ۱۰۰۰ نفر به ۲.۸ برسانیم که برای این منظور نیازمند احداث حدود ۱۰۰ هزار تخت جدید هستیم.

مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به این که ظرفیت بخش دولتی برای افزایش تخت های بیمارستانی سالانه حدود ۱۶۰۰ تخت است، افزود: اگر بخواهیم اینگونه پیش رویم حدود ۶۰ سال لازم است تا به حد مطلوب در تعداد تخت برسیم.

دانش جعفری با تاکید بر لزوم تحولی جدید و استفاده از طرحی نو برای رسیدن به میزان تخت مطلوب، گفت: استفاده از فرصت های سرمایه گذاری بین المللی و استفاده از بخش خصوصی در ساخت بیمارستان و تخت یکی از این روش ها است.

مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به تفاوت تعرفه های بخش خصوصی با دولتی و ۴ برابر بودن تعرفه های بخش خصوصی نسبت به دولتی، تاکید کرد: در صورتی که از بخش خصوصی برای ساخت بیمارستان استفاده کنیم، باید این تفاوت در تعرفه متعادل شود به طوریکه ما به التفاوت را ما به بخش خصوصی پرداخت کنیم.

دانش جعفری ادامه داد: به طور مثال بیمارستانی در قزوین توسط بخش خصوصی ساخته شد و کادر درمانی را خودش استخدام کرد اما ارائه خدمات درمانی آن با تعرفه دولتی و بیمه ای صورت می گیرد و ما به التفاوتی به بخش خصوصی پرداخت می کنیم که با این روش ۳۰درصد هزینه ها کمتر از آن بیمارستانی است که همه چیز آن توسط بخش دولتی باشد.

وی بر لزوم استفاده از توانایی بخش خصوصی برای گسترش ارائه خدمات درمانی و افزایش سطح کیفی خدمات درمانی تاکید کرد و افزود: در این روش به نوعی دولت از بخش خصوصی برای ساخت و تجهیز بیمارستان قرض می گیرد و دولت بازپرداخت این سرمایه بخش خصوصی را به صورت قسطی همراه با سود آن به این بخش می دهد.

به گفته دانش جعفری در این روش به جای ایجاد ۱۶۰۰ تخت توسط بخش دولتی، با سرمایه گذاری بخش خصوصی ۱۰ هزار تخت بمیارستانی در سال راه اندازی می شود.

مشاور عالی وزیر بهداشت راهکار دیگر برای ساخت بیمارستان را استفاده از بازارهای بین المللی بیان کرد.

دانش جعفری با تاکید بر لزوم ایجاد فضایی مناسب برای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری خارجی، برگزاری اولین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری حوزه سلامت یکی از این فرصت ها بیان کرد و گفت: استفاده از این روش ها باعث می شود تا ظرفیت ایجاد ۱۶۰۰ تخت در سال به ۱۰ هزار تخت در سال برسد و در ۵ سال آینده می توانیم شاهد افزایش ۵۰ هزار تخت بیمارستانی در بخش دولتی باشیم

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۰۰ هزار تخت جدید بیمارستانی نیاز داریم/تدابیر وزارت بهداشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X