۸۰ غرفه‌ برای جمع‌آوری کتاب‌های ناشران دیگر تذکر گرفتند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، همایون امیرزاده رئیس شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره فعالیت‌های این شورا گفت: همزمان با آغاز نمایشگاه نظارت در بخش‌های مختلف  انجام شده است و تذکراتی به برخی غرفه‌‌دارن  مبنی  بر  رعایت حقوق صنفی  برابر آیین نامه‌ها و مقررات نمایشگاه داده شده است.

وی افزود: همکاری خوبی میان ناظران، ناشران و مسئولان سالن‌ها  در بخش داخلی و بین‌اللملل طی سه روز گذشته وجود داشته است. ۶۰ مورد تذکر شفاهی و ۲۰ مورد تذکر کتبی به برخی غرفه‌ها  نسبت به جمع‌آوری کتاب‌های ناشران دیگر داده شده است.

رئیس شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به محتوای این تذکرات کتبی عنوان کرد: در این تذکرات از مسئولان غرفه‌ها درخواست شده تا آیین‌نامه‌ها و مقررات نمایشگاه کتاب را رعایت کنند و کتاب‌های ناشران دیگر را در غرفه‌های خود عرضه نکنند.

امیرزاده تاکید کرد: این تذکرات کتبی نتیجه بخش بود و نظارت های درون صنفی مثمر ثمر واقع شده‌اند. خوشبختانه با همکاری میان صنف به ویژه مدیران كمیته‌های داخلی و بین‌الملل و ناظران كارگروه‌های شورای نظارت  فضای آرام و خوبی در نمایشگاه شکل گرفته است و این شورا كه با خرد جمعی مدیران دولتی و منتخبین صنف اداره می‌شود، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مناسب در اختیار  به دقت تمامی  فرایندهای اجرایی و محتوایی نمایشگاه كتاب را زیر نظر دارد.

عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه كتاب تهران افزود: اطمینان از اجرای درست ضوابط نشر كشور و صیانت از حقوق صنفی ناشران دو هدف مهمی هستند كه شورای نظارت و ارزیابی برای محقق شدن آن تلاش می‌كند. هیات رسیدگی به تخلفات ناشران تمایلی به بستن غرفه‌ها ندارد اما اگر غرفه‌هایی نسبت به این تذکرات مدیران كمیته های نشر داخلی و بین‌الملل بی‌اعتنا باشند و بر انجام تخلفات خود اصرار ورزند، مطمئنا پرونده آن‌ها در هیات رسیدگی به تخلفات مطرح و برابر ضوابط و آیین‌نامه‌ها با آن‌ها برخورد می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۸۰ غرفه‌ برای جمع‌آوری کتاب‌های ناشران دیگر تذکر گرفتند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X