جایگاه مخدوش روابط عمومی‌ها در عصر ارتباطات/مدیر قوی نیازمند روابط عمومی قدرتمند است

روابط عمومی مسئول امور استان‌های روابط عمومی وزارت کشور گفت: هرچند روابط عمومی‌ها تا حدودی جایگاه خود را مخدوش می‌بینندو در این عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات متأسفانه ساختار آنها دچار تقلیل شده است، اما این موضوع نباید مانع قداست کار آنها یعنی هنر مردم‌داری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حمیدرضا شمس ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روابط عمومی پل ارتباطی بین مردم، مسئولین و رسانه است و نقش مهمی در توسعه همه جانبه فعالیت‌ها در سطح جامعه دارد.

وی افزود: یکی از اهداف اطلاع‌رسانی تنویر افکار عمومی است، که امروزه روابط عمومی با همکاری رسانه‌ها این نقش را به خوبی ایفا می‌کند.

شمس بیان کرد: در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین شده است باید روابط عمومی‌ها تلاش بیشتری را برای انجام بهتر و مؤثرتر وظایف خود انجام دهند.

نقش روابط عمومی‌ها در جنگ نرم

وی عنوان کرد: هرچند روابط عمومی‌ها تا حدودی جایگاه خود را مخدوش می‌بینند و در این عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات متأسفانه ساختار آنها دچار تقلیل شده است، اما این موضوع نباید مانع قداست کار روابط عمومی یعنی هنر مردم‌داری شود.

مسئول امور استان‌های روابط عمومی وزارت کشور با تأکید بر اینکه باید به سوی گسترش حوزه اطلاع رسانی پیش برویم، تصریح کرد: نوع اطلاع رسانی باید در راستای مبارزه با جنگ نرم و بهینه و به هنگام باشد.

شمس تأکید کرد: روابط عمومی در اطلاع رسانی برای مبارزه با جنگ نرم به عنوان یک رکن در زمینه مهندسی افکار و این پدیده اجتماعی نقش دارد و در این مورد باید بیش از پیش تلاش کند.

روابط عمومی باید به عنوان یک پدیده فکری نگریسته شود

وی با بیان اینکه مدیر قوی نیازمند روابط عمومی قوی است، گفت: این موضوع هم در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی صدق می‌کند و باید به روابط عمومی به عنوان یک پدیده فکری نگاه شود.

مسئول امور استان‌های روابط عمومی وزارت کشور درباره شباهت کار روابط عمومی به اصحاب رسانه، اظهار کرد: نمی‌توان گفت که روابط عمومی یک کار صرفا مشابه رسانه است، بلکه باید روابط عمومی را یار رسانه دانست و این تعامل با رسانه یعنی همسویی در رکن اطلاع رسانی می‌طلبد که روابط عمومی با توسعه همه جانبه در سطح استان‌ها همگام باشد.

شمس با ابراز تأسف از این موضوع که روابط عمومی‌ها در دولت‌های مختلف همواره به عنوان یک شهروند دوم محسوب شده‌اند، ابراز کرد: این تزلزل جایگاه و ساختار هیچگاه مانع کار روابط‌عمومی‌ها نشده است و همواره در حوزه اطلاع رسانی با دولت همگام بوده و همواره به عنوان یک مدافع کارشناس در بحث تنویر افکار عمومی قدم برداشته‌اند.

وی تصریح کرد: روابط عمومی‌ها با وجود سختی کار و استرس زیادی که به آنها وارد می‌شود همواره سبب القای آرامش به جامعه بوده‌اند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جایگاه مخدوش روابط عمومی‌ها در عصر ارتباطات/مدیر قوی نیازمند روابط عمومی قدرتمند است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X