زنجان نخستین استان ارائه كننده گزارش پایانی پهنه های معدنی شد

ربابه داداشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال 94 یكی از مهمترین و قابل توجه ترین پهنه های استان زنجان، پهنه انگوران و زرشوران برای مطالعه و اكتشاف به شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران واگذار شد.
وی یادآورشد: زنجان نخستین استانی بود كه گزارش پهنه های معدنی كشور را در خود آن انجام داد و به عنوان الگو به سایر استان ها معرفی شد.
معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال مطالعه و بررسی سه پهنه معدنی دیگر این استان در شمال زنجان، سلطانیه و طارم نیز مورد پیگیری قرار می گیرد.
وی خاطرنشان كرد: پهنه شمال زنجان با استان گیلان هم مرز است و مطالعه و اجرای عملیات اكتشافی آن به سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور واگذار می شود.
داداشی ادامه داد: هم اكنون مراحل تنظیم و تبادل تفاهم نامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با سازمان زمین شناسی كشور در دست اقدام است.
معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال گذشته گزارش محدوده های اكتشافی به تعداد 105 فقره نیز آماده و ارائه شد.
وی از انجام 120 فقره بازرسی بازرسان سازمان نظام مهندسی معدن از معادن این استان خبر داد و به نقشه برداری از 15 معدن برای استخراج واقعی اشاره كرد.
داداشی اضافه كرد: از سال های گذشته محدوده هایی بلوكه شده بودند و امكان سرمایه گذاری بخش خصوصی در آن فراهم نبود.
معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال قبل حدود 400 محدوده كه از دل یك هزار پرونده استخراج شده بود، آزاد شد.
وی تاكید كرد: آزاد شدن این محدوده های معدنی موجب افزایش تعداد سرمایه گذاران اكتشافی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان شد.
زنجان دارای چهار پهنه معدنی است و بیش از 70 درصد صنایع این استان در حوزه معدن فعالیت می كنند.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنجان نخستین استان ارائه كننده گزارش پایانی پهنه های معدنی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات