زنجان نخستین استان ارائه كننده گزارش پایانی پهنه های معدنی شد

ربابه داداشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال 94 یكی از مهمترین و قابل توجه ترین پهنه های استان زنجان، پهنه انگوران و زرشوران برای مطالعه و اكتشاف به شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران واگذار شد.
وی یادآورشد: زنجان نخستین استانی بود كه گزارش پهنه های معدنی كشور را در خود آن انجام داد و به عنوان الگو به سایر استان ها معرفی شد.
معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امسال مطالعه و بررسی سه پهنه معدنی دیگر این استان در شمال زنجان، سلطانیه و طارم نیز مورد پیگیری قرار می گیرد.
وی خاطرنشان كرد: پهنه شمال زنجان با استان گیلان هم مرز است و مطالعه و اجرای عملیات اكتشافی آن به سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور واگذار می شود.
داداشی ادامه داد: هم اكنون مراحل تنظیم و تبادل تفاهم نامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با سازمان زمین شناسی كشور در دست اقدام است.
معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال گذشته گزارش محدوده های اكتشافی به تعداد 105 فقره نیز آماده و ارائه شد.
وی از انجام 120 فقره بازرسی بازرسان سازمان نظام مهندسی معدن از معادن این استان خبر داد و به نقشه برداری از 15 معدن برای استخراج واقعی اشاره كرد.
داداشی اضافه كرد: از سال های گذشته محدوده هایی بلوكه شده بودند و امكان سرمایه گذاری بخش خصوصی در آن فراهم نبود.
معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال قبل حدود 400 محدوده كه از دل یك هزار پرونده استخراج شده بود، آزاد شد.
وی تاكید كرد: آزاد شدن این محدوده های معدنی موجب افزایش تعداد سرمایه گذاران اكتشافی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان شد.
زنجان دارای چهار پهنه معدنی است و بیش از 70 درصد صنایع این استان در حوزه معدن فعالیت می كنند.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنجان نخستین استان ارائه كننده گزارش پایانی پهنه های معدنی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X