40 هزارنفر در استان كرمانشاه تحت آموزش فرش و گليم بافي قرار مي گيرند

به گزارش خبرنگار ايرنا، رضا رحيمي روز سه شنبه در دويست و سي و هشتمين كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان كه در سرسراي شهداي دولت برگزار شد اظهار كرد: از اين تعداد برنامه ريزي انجام شده تا 30 هزار نفر تحت آموزش صنعت فرش بافي و 10 هزار نفر نيز تحت آموزش گليم بافي قرار گيرند.
وي خاطرنشان كرد: همچنين با آموزش هاي ارائه شده براي اشتغالزايي 9 هزار نفر در صنعت فرش بافي برنامه ريزي صورت گرفته كه چهار هزار نفر سهم كميته امداد امام (ره) و پنج هزار نفر نيز سهم سازمان صنعت، معدن و تجارت است.
رحيمي گفت: سال گذشته هشت هزار نفر در استان كرمانشاه تحت آموزش هاي فرش بافي قرار گرفتند.
معاون استاندار كرمانشاه گفت: بايد با يك برنامه ريزي ميان مدت، تعداد بافندگان فرش استان را به 250 هزار نفر برسانيم.
وي همچنين از كاهش آمار بيمه شدگان صنعت فرش بافي از 14 هزار نفر به 10 هزار نفر طي يكي دو سال اخير خبر داد.
رحيمي، همچنين از پرداخت تسهيلات به افرادي كه قصد راه اندازي كارگاه فرش بافي دارند خبر داد و گفت: با رايزني هاي صورت گرفته 200 ميليارد ريال تسهيلات به افراد متقاضي و داراي شرايط پرداخت مي شود.
معاون استاندار كرمانشاه يادآور شد: نرخ بهره بازپرداخت اين تسهيلات در مناطق شهري 12 درصد و در مناطق روستايي هفت درصد خواهد بود.
مركز آمار ايران نرخ بيكاري استان كرمانشاه در سال گذشته را 17.6 درصد عنوان كرد كه با اين آمار كرمانشاه به عنوان دومين استان بيكار كشور معرفي شد.
7458/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «40 هزارنفر در استان كرمانشاه تحت آموزش فرش و گليم بافي قرار مي گيرند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X