اعلام آمادگی ژاپنی ها برای همكاری در ارتقاء سطح كیفی تولید قطعات خودرو در ایران

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، در این دیدار طرفین بر زمینه‌ همكاری‌های آینده و چگونگی این همكاری‌ها در بخش قطعه سازی خودرو، جذب كمك‌های كارشناسی و فنی «جترو» شامل آموزش و گسترش ارتباطات كارشناسان فنی در بخش قطعه‌سازی تاكید و پیشنهادهایی برای آموزش و اجرای روش های مدرن بهبود هزینه ها، كیفیت، تحویل و توسعه (QCDD)، مدیریت جی.آی.تی(JIT) و روش كایزن (بهبود مستمر فرایند تولید) در سطح بنگاه‌های منتخب قطعه سازی مطرح كردند.
ماسویوكی نماینده بخش قطعه سازی خودرو سازمان تجارت خارجی ژاپن در این دیدار از همكاری كارشناسان و مهندسان ژاپنی به صورت كوتاه و بلند مدت با دست اندكاران صنعت قطعه سازی ایران خبر داد.
محمدرضا رضوی رئیس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت نیز ضمن ابراز رضایت از همكاری كارشناسان ژاپنی با قطعه سازان ایرانی افزود: همكاری در این زمینه با ایران به طور عمده از طریق سرمایه‌گذاری و همكاری‌ شركای اروپایی یا كره‌ای ها با قدمتی طولانی شكل گرفته است.
وی با بیان اینكه در گذشته حضور ژاپن در بازار ایران فقط در قالب واردات خودرو بوده است، گفت: تعامل و همكاری با صنعت خودرو و قطعه سازی ژاپن، سبب خارج شدن از فضای تك‌بعدی، افزایش بهره‌وری و ارتقاء كیفی صنعت خودرو و قطعه سازی ایران خواهد شد.
رضوی اظهار كرد: همكاری با شركت های قطعه سازی ژاپنی از طریق روش های مختلف سرمایه گذاری در ایران زمانی برای قطعه سازان داخلی معنا خواهد داشت كه بدانند حاصل نهایی این سرمایه‌گذاری، دستیابی به بازارهای بین المللی صادراتی از جمله صادرات قطعه به ژاپن خواهد بود. همانند همكاری مكزیك و ژاپن كه در نهایت منجر به حضور موفق صنعت خودرو و قطعه سازی مكزیك در بازار امریكا شد و تحت این شرایط آمادگی خود را برای همراهی و جلب همكاری مقامات داخلی مرتبط با قطعه سازی خودرو اعلام كردند.
در این دیدار با توجه به پیشینه همكاری‌های موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در بهره‌گیری از خدمات جترو، زمینه ادامه این همكاری‌ها و برگزاری جلساتی در این زمینه از سوی دوطرف مورد استقبال قرار گرفت و توافق شد در جلسه های آینده، جزئیات آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
اقتصام** 9186** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعلام آمادگی ژاپنی ها برای همكاری در ارتقاء سطح كیفی تولید قطعات خودرو در ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X