تفاهمنامه ساخت آزادراه شمال با کره ای ها به امضا نرسید

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تفاهمنامه ای با کره ای ها برای ساخت قطعه سه آزادراه تهران- شمال امضا نشد، گفت: هر شرکتی از جمله قرارگاه خاتم الانبیا که بتواند شرایط مورد نظر وزارت راه و شهرسازی را احراز کند می تواند وارد پروژه شود.  بخش اقتصاد تبیان تفاهمنامه ساخت آزادراه شمال

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تفاهمنامه ای با کره ای ها برای ساخت قطعه سه آزادراه تهران- شمال امضا نشد، گفت: هر شرکتی از جمله قرارگاه خاتم الانبیا که بتواند شرایط مورد نظر وزارت راه و شهرسازی را احراز کند می تواند وارد پروژه شود.
اصغر فخریه کاشان با تاکید بر اینکه هیچ تفاهمنامه ای با کره ای ها برای ساخت قطعات آزادراه تهران- شمال به امضا نرسیده است، اظهار داشت: تفاهمنامه ای که با کره ای ها به امضا رسید، درباره پروژه ساخت راه آهن اصفهان- اهواز بود. تفاهمنامه دیگری هم بین فرودگاه اینچئون کره و فرودگاه امام امضا شد. کره ای ها برای ورود به آزادراه تهران- شمال پیشنهاد داده اند اما هنوز به مرحله تفاهمنامه نرسیده است.

هر جا که مصالح و منافع ملی در میان بوده هر دو طرف- قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی- با موضوعات مطرح شده کنار آمده اند و بدون مشکل پروژه ها پیش رفته است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا امضا نشدن تفاهمنامه مشارکت کره ای ها در ساخت آزادراه تهران- شمال ارتباطی با پیشنهاد قرارگاه خاتم برای ساخت قطعات ۲ و ۳ دارد؟، گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء یکی از پیمانکاران قوی وزارت راه و شهرسازی است و تعامل خوبی هم بین این دو دستگاه برقرار است.

فخریه کاشان افزود: هر جا که مصالح و منافع ملی در میان بوده هر دو طرف- قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی- با موضوعات مطرح شده کنار آمده اند و بدون مشکل پروژه ها پیش رفته است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان اینکه قرارگاه خاتم وارد پروژه آزادراه تهران- شمال شود، وجود دارد؟ اظهار داشت: هر شرکتی که بتواند شرایط ورود به این پروژه، از جمله تامین مالی ۶۰ درصدی ساخت را احراز کند، می تواند اعلام آمادگی کند و وارد مذاکره با وزارت راه و شهرسازی شود و مخالفتی با ورود قرارگاه در صورت تامین شرایط مورد نظر نداریم.
چندی پیش، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء گفته بود: متأسفانه بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی، هیچ تعاملی با قرارگاه خاتم نداشته اند؛ اصلاً با وجود آنکه قرارگاه در آزادراه تهران - شمال قرارداد، قیمت و ترک تشریفات داشت اصلاً نپذیرفتند که قرارگاه به این پروژه وارد شود و در حال حاضر آمادگی داریم ۴۰ درصد هزینه تأمین مالی اجرای آزادراه تهران - شمال را بپذیریم.
پیشنهاد قرارگاه خاتم در حالی است که شرط وزارت راه وشهرسازی برای ورود شرکت های داخلی و خارجی به این پروژه، تامین مالی ۶۰ درصدی است و قرار بود که هفته گذشته تفاهمنامه ای بین وزارت راه وشهرسازی و شرکت دوو کره در این زمینه به امضا برسد که گویا اختلافاتی بر سر قمیت وجود داشت که این تفاهمنامه در دقایق آخر بین دو طرف به امضا نرسید.منبع: ایلنا

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهمنامه ساخت آزادراه شمال با کره ای ها به امضا نرسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات