تفاهمنامه ساخت آزادراه شمال با کره ای ها به امضا نرسید

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تفاهمنامه ای با کره ای ها برای ساخت قطعه سه آزادراه تهران- شمال امضا نشد، گفت: هر شرکتی از جمله قرارگاه خاتم الانبیا که بتواند شرایط مورد نظر وزارت راه و شهرسازی را احراز کند می تواند وارد پروژه شود.  بخش اقتصاد تبیان تفاهمنامه ساخت آزادراه شمال

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تفاهمنامه ای با کره ای ها برای ساخت قطعه سه آزادراه تهران- شمال امضا نشد، گفت: هر شرکتی از جمله قرارگاه خاتم الانبیا که بتواند شرایط مورد نظر وزارت راه و شهرسازی را احراز کند می تواند وارد پروژه شود.
اصغر فخریه کاشان با تاکید بر اینکه هیچ تفاهمنامه ای با کره ای ها برای ساخت قطعات آزادراه تهران- شمال به امضا نرسیده است، اظهار داشت: تفاهمنامه ای که با کره ای ها به امضا رسید، درباره پروژه ساخت راه آهن اصفهان- اهواز بود. تفاهمنامه دیگری هم بین فرودگاه اینچئون کره و فرودگاه امام امضا شد. کره ای ها برای ورود به آزادراه تهران- شمال پیشنهاد داده اند اما هنوز به مرحله تفاهمنامه نرسیده است.

هر جا که مصالح و منافع ملی در میان بوده هر دو طرف- قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی- با موضوعات مطرح شده کنار آمده اند و بدون مشکل پروژه ها پیش رفته است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا امضا نشدن تفاهمنامه مشارکت کره ای ها در ساخت آزادراه تهران- شمال ارتباطی با پیشنهاد قرارگاه خاتم برای ساخت قطعات ۲ و ۳ دارد؟، گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء یکی از پیمانکاران قوی وزارت راه و شهرسازی است و تعامل خوبی هم بین این دو دستگاه برقرار است.

فخریه کاشان افزود: هر جا که مصالح و منافع ملی در میان بوده هر دو طرف- قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی- با موضوعات مطرح شده کنار آمده اند و بدون مشکل پروژه ها پیش رفته است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان اینکه قرارگاه خاتم وارد پروژه آزادراه تهران- شمال شود، وجود دارد؟ اظهار داشت: هر شرکتی که بتواند شرایط ورود به این پروژه، از جمله تامین مالی ۶۰ درصدی ساخت را احراز کند، می تواند اعلام آمادگی کند و وارد مذاکره با وزارت راه و شهرسازی شود و مخالفتی با ورود قرارگاه در صورت تامین شرایط مورد نظر نداریم.
چندی پیش، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء گفته بود: متأسفانه بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی، هیچ تعاملی با قرارگاه خاتم نداشته اند؛ اصلاً با وجود آنکه قرارگاه در آزادراه تهران - شمال قرارداد، قیمت و ترک تشریفات داشت اصلاً نپذیرفتند که قرارگاه به این پروژه وارد شود و در حال حاضر آمادگی داریم ۴۰ درصد هزینه تأمین مالی اجرای آزادراه تهران - شمال را بپذیریم.
پیشنهاد قرارگاه خاتم در حالی است که شرط وزارت راه وشهرسازی برای ورود شرکت های داخلی و خارجی به این پروژه، تامین مالی ۶۰ درصدی است و قرار بود که هفته گذشته تفاهمنامه ای بین وزارت راه وشهرسازی و شرکت دوو کره در این زمینه به امضا برسد که گویا اختلافاتی بر سر قمیت وجود داشت که این تفاهمنامه در دقایق آخر بین دو طرف به امضا نرسید.منبع: ایلنا

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهمنامه ساخت آزادراه شمال با کره ای ها به امضا نرسید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X