ثبات در بازار گوشت قرمز، مرغ و بوقلمون+قیمت ها

انواع اقلام گوشت قرمز و گوشت مرغ با شروع سال جدید و پس از تعطیلات نوروز با تغییر و نوسان چندانی همراه نشد و حتی برخی اقلام مانند گوشت مرغ با روند نزولی قیمت روبرو شد و همچنین شتاب افزایشی قیمت گوشت قرمز که در اواخر سال قبل آغاز شده بود متوقف شده و تا حدودی در جهت کاهش حرکت کرد. بخش اقتصاد تبیان گوشت و مرغ

 بررسی ها از بازار مواد پروتئینی نشان می دهد که قیمت انواع گوشت قرمز، گوشت مرغ و گوشت بوقلمون در مقایسه با هفته های اخیر تغییر محسوسی نداشته و با ثبات نسبی همراه بوده است.
انواع اقلام گوشت قرمز و گوشت مرغ با شروع سال جدید و پس از تعطیلات نوروز با تغییر و نوسان چندانی همراه نشد و حتی برخی اقلام مانند گوشت مرغ با روند نزولی قیمت روبرو شد و همچنین شتاب افزایشی قیمت گوشت قرمز که در اواخر سال قبل آغاز شده بود متوقف شده و تا حدودی در جهت کاهش حرکت کرد.
در حال حاضر در مغازه های سطح شهر هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط 6500 تومان فروخته می شود. همچنین در میان دیگر اقلام گوشت مرغ، فیله مرغ کیلویی 13 هزار تومان، سینه مرغ کیلویی 7800 تومان، ران مرغ کیلویی 7400 تومان، بال مرغ کیلویی 8300 تومان و هر کیلوگرم گردن مرغ 3200 تومان قیمت دارد.
اما در شرایطی که قیمت گوشت مرغ رو به کاهش بوده و طی امسال پایین تر از قیمت منطقی 7000 تومانی وزارت کشاورزی است، مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی معتقد است که تنظیم بازار این محصول که هنوز دولتی است باید به بخش خصوصی واگذار شود و برای ایجاد تعادل تولید و بازار گوشت مرغ باید مشوق صادراتی برای آن در نظر گرفته شود.
از سوی دیگر هر کیلوگرم گوشت راسته در مغازه های سطح شهر به طور متوسط 36 هزار تومان عرضه می شود. همچنین گوشت گوساله ران کیلویی 34 هزار تومان، گوشت گوساله فیله کیلویی 47 هزار تومان، گوشت گوسفندی ماهیچه کیلویی 40 هزار تومان، گوشت استیکی 46 هزار تومان، شقه با گردن کیلویی 33 هزار تومان و گوشت چرخ کرده کیلویی 36 هزار تومان عرضه می شود. گوشت بوقلمون نیز کیلویی 12 هزار و 300 تومان و گوشت بوقلمون بدون استخوان کیلویی 23 هزار تومان فروخته می شود.

در زیر قیمت انواع گوشت و مرغ آمده است:

انواع اقلام گوشت و مرغ
متوسط قیمت (هر کیلوگرم)
گوشت گوساله راسته: 36 هزار تومان
گوشت گوساله ران: 34 هزار تومان
گوشت گوساله فیله: 47 هزار تومان
گوشت گوسفندی ماهیچه: 40 هزار تومان
گوشت استیکی: 46 هزار تومان
شقه با گردن: 33 هزار تومان
گوشت چرخ کرده: 36 هزار تومان
گوشت مرغ: 6500 تومان
مرغ کامل بسته بندی شده: 7500 تومان
مغز ران گوسفندی: 35 هزار و 500 تومان
فیله مرغ: 13 هزار تومان
سینه مرغ: 7800 تومان
ران مرغ: 7400تومان
سینه جوجه کبابی: 12 هزار و 500 تومان
بال مرغ: 8300 تومان
گردن مرغ: 3200 تومان
گوشت بوقلمون: 12 هزار و 300 تومان
بوقلمون بدون استخوان: 23 هزار تومان
کله پاچه: 35 هزار تومان


منبع : ایسنا

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ثبات در بازار گوشت قرمز، مرغ و بوقلمون+قیمت ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X