مدافعِ مدافع حرم باش

در ادامه اين يادداشت به قلم حميدرضا اسكندري مي خوانيم: سخن گفتن از زينب (س) در وسع فهم ما نيست و آنچه شايسته است اين است كه ارجاع بدهيم به فضايل بي انتهايي كه امامان معصوم از بانوي مكرمه گفته اند، قلم‌هاي امثال نگارنده در وصف كمالاتش فرسوده مي شود و گوشه اي از مقام آن بانوي مجلله بازگو نتواند شد. اين است راز سر سپردن مدافعين حرمش. در اين سير نيز مكان ها آبرو و ارج و قرب پيدا مي كنند.
در روزهاي اخير اين « خان طومان» است كه براي من و تو نامي فراموش نشدني خواهد شد. كسي كه جسته و گريخته اخبار درگيري در شهر خان طومان در حومه جنوبي شهر حلب سوريه را دنبال مي كند، چهار ستون تنش به لرزه در مي آيد. ديشب كه من و تو، راحت زير نسيم خنك پنكه و كولرخفتيم كه داغ نكنيم، چه داغها كه بر چه دلها نشست...
چه نوعروساني كه بيوه گشتند، چه كودكان معصومي كه يتيم گشتند، چه چشماني كه منتظر بر در نشستند، چه پدر و مادرهايي كه براي سلامت بازگشتن فرزند خود، صلوات نذر كردند و چه بچه هايي كه هنگام بازگشت از مدرسه، تصوير پدرخود را بر بالاي در خانه خواهند ديدند كه با عنوان «شهيد مدافع حرم» مزين شده است.
خيالمان راحت باشد كساني هستند كه در اوج عشق، از پدر و مادر و زن و فرزند خود بريده اند، تا ما، در امنيت كامل به سر بريم و اينها از كسان به مدافع حرم ارتقاء يافتند و ما همان كساني هستيم كه بوديم.
بفهميم يا نفهميم! مدافعان حرم به وظيفه عقلي و شرعي و ميهني خويش عمل مي كنند. حتي اينكه عده اي ريشخندشان بزنند و بگويند ماهي فلان تومان حقوق ستانده اند! ذره اي در ايمان آنها خلل ايجاد نكرد و نخواهد كرد ... درست همچون 8 سال دفاع مقدس.
سيد شهيدان اهل قلم آويني بزرگ هنوز در گوشمان نجوا مي زند؛ «كربلا را تومپندار كه شهري است در ميان شهرها و ناميست در ميان نامها، نه؛ كربلا حرم حق است». حرم حق اكنون جبهه هاي مقاومت اسلاميست، آنجاست كه صداي هَل مِن ناصر يَنصُرني اهل بيت(ع) را، مظلوميت حرم حضرت زينب(س) را عده اي شنيدند و رفتند و خواهند رفت البته نه فقط از ايران اسلامي كه جويندگان حق از هرجاي عالم.
عدم توانايي امثال «بي‌بي‌سي» و منافقان در تحليل موضوع دفاع از حرم، چيز عجيبي نيست. بي‌بي‌سي از حمله وحشيانه جبهه متحد آمريكا، انگليس، عربستان، تركيه، قطر، اردن و امارات و برخي دول غربي ديگر به يك كشور مستقل حرف نمي‌زند، اما از دفاع مظلومانه و جانانه جبهه مقاومت، ناراحت و سرخورده شده وكينه‌ورزانه به تئوري‌سازي ساحرانه مي‌پردازد. بي‌بي‌سي، مدافعان حرم وجبهه مقاومت را «مدافعان اسد» مي‌خواند تا ناخواسته ضعف خود را در فهم معارف اسلام و پادويي خود را براي سرپا نگهداشتن مولود نامبارك استكبار و رژيم منحوس انجام دهد.
حرم، صاحبي دارد؛ و آن صاحب، دوباره كساني را به نگهباني گماشته است؛ و اين گماشتگان، دوباره سرداري دارند كه سرور شهيدان عالم حسين (ع) فرمود: و ليس فيهم الاشوس الاقعس (در آنان جز دلاوران و والاگهران نيست). زينب (س)، از پس صدها سال غيرت در هم تنيده شيعه، دوباره، كساني را به نگهباني پذيرفته است اين بزم همچنان برپاست تا گوهر هاي نهفته در لباس مدافعين حرم كشف شود.
دفاع از حرم، مقدماتي دارد كه يكي از آن مقدمات به هلاكت رساندن تكفيري‌ها تا آخرين نفر و پاك كردن سوريه و عراق (و ان شاء الله همه ممالك اسلامي) از لوث قاذورات انگليسي/آمريكايي در مسير دفاع از حرم است…
تاريكي قبل از سحر عميقتر رخ نموده است اما به ياري خدا رايحه سحر به مشام مي رسد.
*منبع: پايگاه خبري پارسينه/20 ارديبهشت
** اول ** 1337

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدافعِ مدافع حرم باش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X