آغاز دوره جدید طرح حفظ قرآن كریم با تربیت یك میلیون و 500 هزار حافظ

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی روز سه شنبه در آئین افتتاح طرح تربیت حافظان قرآن كریم استان البرز و تجلیل از عوامل طرح آرامش بهاری كه در اداره كل اوقاف و امور خیریه كرج برگزار شد، افزود: این طرح برای یك دوره پنج ساله هدف گذاری شده ولی با توجه به علاقه مردم پیش بینی می شود این طرح چهار ساله پایان یابد.
وی اظهار داشت: دور اول این طرح كه بنا به دستور مقام معظم رهبری از سال 91 مبنی بر تربیت یك میلیون حافظ آغاز شد كه در این دوره یك میلیون و 300 هزار نفر طی چهار سال ثبت نام كردند و نزدیك به 400 هزار نفر نیز پایان سال گذشته در آزمون بزرگ طرح حفظ شركت كردند.
وی با اشاره به اینكه تربیت حافظ قرآن به این وسعت یك كار معمولی نیست، گفت: این كار با یك نگاه 100 درصد جهادی و اعتقادی شروع شد و فعالان در این عرصه با خود قرآن معامله كردند.
شرفخانی به آزمون قرآن در پایان سال گذشته اشاره كرد و افزود: این آزمون همچون یك آزمون بزرگ كنكور برگزار شد و یك مانور بزرگ قرآنی در عرصه حفظ و یك تودهنی به وهابیت بود زیرا دشمنان باید بفهمند كه در ایران دیگر دوره پهلوی نیست بلكه دوره ای است كه در هر عرصه ای ایران مقام دارد.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور با اشاره آغاز طرح جدید تربیت حافظان قرآن، گفت: برای تربیت یك میلیون و 500 هزار حافظ قرآن در سراسر كشور، 6 هزار مربی حفظ قرآن را در قم تربیت كردیم و این در حالی است كه زمانی مربیان حفظ قرآن به یك هزار و 500 نفر نیز نمی رسیدند.

***تربیت 16 هزار حافظ قرآن در زندان ها
حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی افزود: یكی از نقاط مثبت اجرای طرح حفظ، استقبال زندانیان در سراسر كشور از اجرای طرح حفظ است به طوریكه در دور اول حفظ قرآن، 16 هزار نفر از زندانیان سراسر كشور حافظ قرآن شدند.
وی اظهار داشت: به واسطه اجرای این طرح در زندان ها، فضای این اماكن تغییر پیدا كرده و مقرر شده تا برای تربیت حافظان قرآن در زندان ها، از میان خود زندانیان مربیان حفظ تربیت شوند كه یك ظرفیت در این بخش است.
وی تاكید كرد: اگر می خواهیم طرح حفظ قرآن كریم به عنوان یك طرح عمومی شود بایستی از تمام ظرفیت ها در كشور استفاده شود.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه كشور یكی از نقاطی كه هنوز علم حفظ در آن برپا نشده را روستاها عنوان كرد و گفت: باید در دور جدید حفظ برنامه ریزی برای روشن شدن چراغ حفظ قرآن در روستاها را در برنامه داشته باشیم.

***طرح نوروزی آرامش بهاری، الگوی مدیریتی برای مجموعه های مختلف است
حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی در ادامه به اجرای طرح آرامش بهاری توسط سازمان اوقاف در امامزادگان شاخص در ایام نوروز اشاره كرد و افزود: طرح نوروزی آرامش بهاری یك الگوی مدیریت برای مجموعه های مختلف است.
وی بیان داشت: مقابله با جنگ نرم دشمن و نفوذ فرهنگی سیاسی دشمن یك مدیریت جهادی می خواهد كه اگر نباشد نفوذ اتفاق می افتد و جنگ نرم اثرگذار می شود.
وی گفت: برعلیه ناتوی فرهنگی كه بر علیه ایران آغاز شده مدیریت جهادی جوابگو است و مدیریت جهادی تعطیلی به این مفهوم ندارد همانطور كه در طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی مدیران جهادی در عرصه های فرهنگی پابه كار هستند.
این مسئول اضافه كرد: این طرح، همدلی، همزبانی و همگرائی بین تمام ابعاد مجموعه سازمان است كه یك حركت فرهنگی فاخر را رقم می زند.
شرفخانی یادآور شد: طرح آرامش بهاری یك طرح نوروزی است كه ساختارهای سنتی را به هم زد و 6 هزار مبلغ در این طرح به صورت شبانه روزی حضور داشتند.
وی گفت: تبدیل شدن امامزادگان به قطب فرهنگی تعریف و چشم انداز دارد و كتاب چشم انداز در این عرصه نوشته شده است.
در پایان این آئین از عوامل اجرای طرح آرامش بهاری و همچنین برترین های طرح حفظ قرآن كریم تجلیل به عمل آمد.
6156/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز دوره جدید طرح حفظ قرآن كریم با تربیت یك میلیون و 500 هزار حافظ» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X