رمز گشايي رئيس كميته ملي المپيك از موفقيت تكواندوي ايران

«كيومرث هاشمي» امروز سه شنبه در ديدار «و شين چال كانگ» سرمربي پيشين تيم هاي ملي پومسه و كيوروگي ايران در محل كميته ملي المپيك گفت: مردم ايران و بويژه تكواندو كاران كه از دهه 60حضور شما را در راس تيم ملي تكواندو كيورگي ديده اند خاطرات خوبي به ياد دارند.
وي افزود:شما براي تكواندو ايران موفقيت هاي خوبي كسب كرده ايد و در سالهاي اخير نيز بعنوان سرمربي پومسه همچنان در كنار تكواندو ما بوده و مربيان و تكواندوكاران ما از شما به نيكي و احترام ياد مي كنند.
به گفته رئيس كميته ملي المپيك تكواندو ايران نزديك به دو دهه توانست به جايگاه خوبي در رقابت هاي جهاني دست يابد و بعنوان نخستين كشور غير كره اي توانست بسياري از قهرماني هاي قاره اي و جهاني را در رده هاي سني مختلف از آن خود كند و صاحب سبك باشد.
هاشمي در عين حال تكواندوكاران ايران را از نظر اخلاقي سرآمد و يكي از راز و رمزهاي موفقيت اين رشته را ثبات مديريت و تلاشهاي دلسوزانه رئيس اين فدراسيون عنوان كرد.
«شين چال كانگ» در اين ديدار با قدرداني از حمايت هاي مسئولان ورزش كشور از تكواندو گفت:موفقيت تكواندو ايران در حدي است كه طي چند ماه اخير براي نخستين بار كره اي ها در خارج از كشور خود با ايران اقدام به برگزاري اردوي مشترك كردند تا ببيننند رمز موفقيت تكواندو ايران در اين چند سال چيست.
سرمربي پيشين تيم هاي ملي پومسه و كيوروگي ايران افزود:اين موفقيت در سايه تلاش مربيان،تكواندو كاران و حمايت دولت و مسئولين ورزش ايران كسب شده است.
وي در اين ديدار به بازديد اخير خود از خانه كشتي واقع در مجموعه ورزشي آزادي و نظم و انضباط حاكم در آن اشاره كرد و اظهارداشت: از تلاش كشتي گيران ايران براي توسعه اين رشته ورزشي لذت مي برم و بشدت هم تحت تاثير قرار گرفتم.
چال كانگ ادامه داد: در مركز جهاني تكواندو ايران نظم خاصي وجود دارد و هر تكواندوكاري آرزو دارد تا در اين مركز با هوگوپوشان ايراني تمرين كند زيرا اروپا خيلي زودتر از ايران اين رشته را شروع و سرمايه گذاري كرد اما از نظر تعداد و سطح فني به تكواندوي ايران نمي رسد.
«محمد پولادگر » رئيس فدراسيون تكواندو ايران كه در اين ديدار چال كانگ را همراهي مي كرد گفت:براي تكواندو توجه به مسائل اخلاقي و جوانمردي بيشتر از قهرماني اهميت دارد و خود آقاي كانگ كه مدتي سرمربي تكوندواي ايران بوده اند در زمينه اجراي نظم و قوانين حاضر در اردو بسيار سخت گيرانه عمل مي كرد و معتقد بود قهرماني بدون اخلاق ارزشي ندارد.
رئيس فدراسيون تكواندو خاطر نشان كرد: توجه به نظم و انضباط در اردو و رعايت اخلاق در اولويت تكواندو ايران است و خوشحالم كه مربيان و قهرمانان ما جداي از قهرماني در زمينه اخلاقي نيز نمونه اند.
ورزشي**9250** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رمز گشايي رئيس كميته ملي المپيك از موفقيت تكواندوي ايران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X