واگذاري صدور مجوز نشر به تشكل ها سبب كنترل بيشتر كتاب مي شود

سيد عباس حسيني روز سه شنبه در حاشيه بيست و نهمين دوره نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه كتاب و ادبيات ايرنا افزود: واگذاري صدور مجوز نشر بخشي از وظايف حاكميتي است كه شوراي انقلاب فرهنگي آن را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي محول كرده و اخيرا در شوراي راهبردي اين وزارتخانه بحث هايي به وجود آمد تا صدور مجوز نشر به برخي از ناشران فعال كشور واگذار شود.
مدير انتشارات مجد اظهار كرد: به همين دليل آيين نامه اي را شوراي نظارت بر نشر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تصويب كرد تا واگذاري صدور مجوز نشر به ناشران فعال داراي سابقه كار و فعال واگذار كند، در حال حاضر شيوه نامه آماده شده و پس از پايان كار نمايشگاه كتاب 95 ابلاغ مي شود.
حسيني با بيان اين كه شوراي نظارت، ناشران را به دسته هاي دولتي، عمومي و خصوصي تقسيم بندي كرده است ادامه داد: واگذاري اين امور به تشكل ها و ناشران باعث مي شود بسياري از مراجعات به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كاهش يابد و در واقع آنان مسئوليت اقدامات خود را بپذيرند و در اين زمينه دقت بيشتري كنند.
وي در ادامه با اشاره به اين كه انتشارات مجد با 254 عنوان جديد در بيست و نهمين دوره نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حاضر شده است گفت: از اين تعداد 31 عنوان كتاب ترجمه و مابقي تاليف در حوزه تخصصي حقوق است.
حسيني ادامه داد: انتشارات مجد براي سومين سال به عنوان ناشر نمونه كشور برگزيده شده و مهم ترين هدفش در توليد كتاب، كيفيت و توجه به امور محتوايي آن است.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران از 15 تا 25 ارديبهشت ماه جاري در شهر آفتاب برپا شده است.
فراهنگ**9022**9132**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واگذاري صدور مجوز نشر به تشكل ها سبب كنترل بيشتر كتاب مي شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات