واگذاري صدور مجوز نشر به تشكل ها سبب كنترل بيشتر كتاب مي شود

سيد عباس حسيني روز سه شنبه در حاشيه بيست و نهمين دوره نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه كتاب و ادبيات ايرنا افزود: واگذاري صدور مجوز نشر بخشي از وظايف حاكميتي است كه شوراي انقلاب فرهنگي آن را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي محول كرده و اخيرا در شوراي راهبردي اين وزارتخانه بحث هايي به وجود آمد تا صدور مجوز نشر به برخي از ناشران فعال كشور واگذار شود.
مدير انتشارات مجد اظهار كرد: به همين دليل آيين نامه اي را شوراي نظارت بر نشر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تصويب كرد تا واگذاري صدور مجوز نشر به ناشران فعال داراي سابقه كار و فعال واگذار كند، در حال حاضر شيوه نامه آماده شده و پس از پايان كار نمايشگاه كتاب 95 ابلاغ مي شود.
حسيني با بيان اين كه شوراي نظارت، ناشران را به دسته هاي دولتي، عمومي و خصوصي تقسيم بندي كرده است ادامه داد: واگذاري اين امور به تشكل ها و ناشران باعث مي شود بسياري از مراجعات به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كاهش يابد و در واقع آنان مسئوليت اقدامات خود را بپذيرند و در اين زمينه دقت بيشتري كنند.
وي در ادامه با اشاره به اين كه انتشارات مجد با 254 عنوان جديد در بيست و نهمين دوره نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حاضر شده است گفت: از اين تعداد 31 عنوان كتاب ترجمه و مابقي تاليف در حوزه تخصصي حقوق است.
حسيني ادامه داد: انتشارات مجد براي سومين سال به عنوان ناشر نمونه كشور برگزيده شده و مهم ترين هدفش در توليد كتاب، كيفيت و توجه به امور محتوايي آن است.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران از 15 تا 25 ارديبهشت ماه جاري در شهر آفتاب برپا شده است.
فراهنگ**9022**9132**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واگذاري صدور مجوز نشر به تشكل ها سبب كنترل بيشتر كتاب مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X