بسيج استثنايي ماموران امنيتي در فرانسه براي تامين امنيت جشنواره فيلم كن

به گزارش خبرگزاري فرانسه از كن، شش ماه پس از حمله هاي تروريستي پاريس و آغاز وضعيت فوق العاده در فرانسه، جشنواره فيلم كن فردا (چهارشنبه) فعاليت خود را آغاز خواهد كرد.
«برنار كزنوو» وزير كشور فرانسه ديروز (دوشنبه) در كن و دو روز مانده به برگزاري جشنواره از «بسيج استثنائي نيروها» براي تامين امنيت جشنواره در مقابل «خطري كه ميزان آن هرگز تا اين حد بالا نبوده»، خبر داد.
وي همچنين با اشاره به اتخاذ «تدابير استثنائي» امنيتي با استقرار صدها نيروي پليس در تمامي روزهاي برگزاري جشنواره، افزود: گروه متخصص خنثي سازي بمب هر روز عمليات تفتيش و كنترل محل برگزاري جشنواره را برعهده دارد.
وزير كشور فرانسه گفت: 400 مامور امنيتي خصوصي ورودي سالن را با عمليات بازرسي نظام مند كيف ها و استفاده از گيت هاي حساس به فلزات، كنترل خواهند كرد. اين نيروها همچنين مديريت دسترسي به وسايل نقليه را در منطقه امنيتي اطراف كاخ برگزاري جشنواره فيلم كن، برعهده خواهند داشت.
كزنوو با اشاره به ديگر تدابير امنيتي در نظر گرفته شده در سواحل و آب هاي شهر ساحلي كن، اعلام كرد: كميسارياي اين شهر يك پست فرماندهي عملياتي را براي متمركز كردن اپراتورهاي راديويي بخش هاي مرتبط به محل برگزاري جشنواره، در نظر گرفته است.
اين مركز فرماندهي واحد ويژه همه نيروهاي مستقر در كن، نخستين بار پارسال و پس از حمله تروريستي ژانويه (دي/ بهمن) تشكيل شد. اين مركز پس از حمله هاي تروريستي پاريس در 13 نوامبر (22 آبان) و نيز حمله 22 مارس (3 فروردين) در بروكسل، مجددا فعال شد.
وزير كشور فرانسه با اشاره به ابعاد جهاني جشنواره فيلم كن از منظر تعداد شخصيت هايي سينمايي كه بايد از آنان محفاظت شود، گفت: برگزاري اين جشنواره چالش مهمي از منظر جايگاه فرانسه در عرصه بين المللي است.
به گفته «ديويد ليسنار» (David Lisnard) شهردار كن، اعلام كرده « طرحي براي جلوگيري از تهديد تروريستي» در نظر گرفته شده است.
شهر توريستي كن با دو ميليون بازديدكننده در سال، در جنوب فرانسه قرار دارد. شهرت اين شهر به برگزاري جشنواره فيلمي است كه يكي از بزرگترين رويدادهاي سينمايي جهان محسوب مي شود.
شصت و نهمين جشنوراه فيلم كن از 11 (22 ارديبهشت) تا 22 مه (دوم خرداد) برگزار خواهد شد.
اروپام ** 9053**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسيج استثنايي ماموران امنيتي در فرانسه براي تامين امنيت جشنواره فيلم كن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X