آغاز دوره جديد طرح حفظ قرآن كريم با تربيت يك ميليون و 500 هزار حافظ

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين احمد شرفخاني روز سه شنبه در آئين افتتاح طرح تربيت حافظان قرآن كريم استان البرز و تجليل از عوامل طرح آرامش بهاري كه در اداره كل اوقاف و امور خيريه كرج برگزار شد، افزود: اين طرح براي يك دوره پنج ساله هدف گذاري شده ولي با توجه به علاقه مردم پيش بيني مي شود اين طرح چهار ساله پايان يابد.
وي اظهار داشت: دور اول اين طرح كه بنا به دستور مقام معظم رهبري از سال 91 مبني بر تربيت يك ميليون حافظ آغاز شد كه در اين دوره يك ميليون و 300 هزار نفر طي چهار سال ثبت نام كردند و نزديك به 400 هزار نفر نيز پايان سال گذشته در آزمون بزرگ طرح حفظ شركت كردند.
وي با اشاره به اينكه تربيت حافظ قرآن به اين وسعت يك كار معمولي نيست، گفت: اين كار با يك نگاه 100 درصد جهادي و اعتقادي شروع شد و فعالان در اين عرصه با خود قرآن معامله كردند.
شرفخاني به آزمون قرآن در پايان سال گذشته اشاره كرد و افزود: اين آزمون همچون يك آزمون بزرگ كنكور برگزار شد و يك مانور بزرگ قرآني در عرصه حفظ و يك تودهني به وهابيت بود زيرا دشمنان بايد بفهمند كه در ايران ديگر دوره پهلوي نيست بلكه دوره اي است كه در هر عرصه اي ايران مقام دارد.
معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور با اشاره آغاز طرح جديد تربيت حافظان قرآن، گفت: براي تربيت يك ميليون و 500 هزار حافظ قرآن در سراسر كشور، 6 هزار مربي حفظ قرآن را در قم تربيت كرديم و اين در حالي است كه زماني مربيان حفظ قرآن به يك هزار و 500 نفر نيز نمي رسيدند.

***تربيت 16 هزار حافظ قرآن در زندان ها
حجت الاسلام و المسلمين شرفخاني افزود: يكي از نقاط مثبت اجراي طرح حفظ، استقبال زندانيان در سراسر كشور از اجراي طرح حفظ است به طوريكه در دور اول حفظ قرآن، 16 هزار نفر از زندانيان سراسر كشور حافظ قرآن شدند.
وي اظهار داشت: به واسطه اجراي اين طرح در زندان ها، فضاي اين اماكن تغيير پيدا كرده و مقرر شده تا براي تربيت حافظان قرآن در زندان ها، از ميان خود زندانيان مربيان حفظ تربيت شوند كه يك ظرفيت در اين بخش است.
وي تاكيد كرد: اگر مي خواهيم طرح حفظ قرآن كريم به عنوان يك طرح عمومي شود بايستي از تمام ظرفيت ها در كشور استفاده شود.
معاون فرهنگي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور يكي از نقاطي كه هنوز علم حفظ در آن برپا نشده را روستاها عنوان كرد و گفت: بايد در دور جديد حفظ برنامه ريزي براي روشن شدن چراغ حفظ قرآن در روستاها را در برنامه داشته باشيم.

***طرح نوروزي آرامش بهاري، الگوي مديريتي براي مجموعه هاي مختلف است
حجت الاسلام والمسلمين شرفخاني در ادامه به اجراي طرح آرامش بهاري توسط سازمان اوقاف در امامزادگان شاخص در ايام نوروز اشاره كرد و افزود: طرح نوروزي آرامش بهاري يك الگوي مديريت براي مجموعه هاي مختلف است.
وي بيان داشت: مقابله با جنگ نرم دشمن و نفوذ فرهنگي سياسي دشمن يك مديريت جهادي مي خواهد كه اگر نباشد نفوذ اتفاق مي افتد و جنگ نرم اثرگذار مي شود.
وي گفت: برعليه ناتوي فرهنگي كه بر عليه ايران آغاز شده مديريت جهادي جوابگو است و مديريت جهادي تعطيلي به اين مفهوم ندارد همانطور كه در طرح آرامش بهاري در ايام تعطيلات نوروزي مديران جهادي در عرصه هاي فرهنگي پابه كار هستند.
اين مسئول اضافه كرد: اين طرح، همدلي، همزباني و همگرائي بين تمام ابعاد مجموعه سازمان است كه يك حركت فرهنگي فاخر را رقم مي زند.
شرفخاني يادآور شد: طرح آرامش بهاري يك طرح نوروزي است كه ساختارهاي سنتي را به هم زد و 6 هزار مبلغ در اين طرح به صورت شبانه روزي حضور داشتند.
وي گفت: تبديل شدن امامزادگان به قطب فرهنگي تعريف و چشم انداز دارد و كتاب چشم انداز در اين عرصه نوشته شده است.
در پايان اين آئين از عوامل اجراي طرح آرامش بهاري و همچنين برترين هاي طرح حفظ قرآن كريم تجليل به عمل آمد.
6156/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز دوره جديد طرح حفظ قرآن كريم با تربيت يك ميليون و 500 هزار حافظ» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X