اطلاعات 25 هزار كتاب چاپ اولي در سالن كارنامه نشر

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگي ايرنا، علي اكبر كلباسي مسوول غرفه كارنامه نشر 94 افزود: در غرفه كارنامه نشر ايران، اطلاعات شناسنامه‌اي 25 هزار و 490 عنوان كتاب كه در سال 94 چاپ اولي بودند، در معرض ديد علاقمندان قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه شعار امسال كارنامه نشر «آنچه همه ناشران دارند ما يكجا داريم»، است، افزود: هدف اصلي حضور كارنامه نشر ايران در نمايشگاه بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در دسترس قرار دادن كتاب‌‌هاي چاپ اول سال 94 براي دانشجويان، محققان، كتابداران، پژوهشگران و تمام بازديدكنندگان است.
به گزارش بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، وي با بيان اينكه كارنامه نشر ايران متفاوت‌تر از سال‌‌هاي گذشته در بيست ‌و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران حضور دارد، گفت: يكي از ويژگي‌‌هايي كه كارنامه نشر ايران در نمايشگاه كتاب امسال، فضاسازي مطلوب براي بازديدكنندگان است. امكاناتي همچون قرار دادن صندلي براي نشستن و مطالعه در محيطي آرام و حضور ده كارشناس راهنما براي راهنمايي بازديدكنندگان فراهم شده است.
كلباسي در ادامه افزود: امسال طبقه‌بندي كتاب‌‌ها در قفسه بر اساس رده‌بندي خاصي صورت گرفته كه بازديدكنندگان علاوه بر ديدن كتاب‌‌هاي مختلف، موضوع مورد نظرشان بر اساس رده‌بندي موضوعي كتاب جست‌وجو كرده و براي خريد كتاب به نشر مربوطه مراجعه كنند.
وي با اشاره به اينكه امسال كارنامه نشر ايران با همكاري اتحاديه ناشران و كتاب‌فروشان به عنوان زير مجموعه كميته فعاليت‌‌هاي فرهنگي در نمايشگاه كتاب فعاليت مي‌‌كند، تصريح كرد: يكي از ويژگي‌‌هاي كارنامه نشر ايران اين است كه با همكاري اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران به عنوان يكي از زير مجموعه‌‌هاي كميته فعاليت‌‌هاي فرهنگي در نمايشگاه كتاب امسال فعاليت مي‌‌كند. خانه كتاب هم با همكاري مناسب اطلاعات كتاب‌‌ها را در فضاي مجازي در اختيار كارنامه نشر ايران قرار داده است تا بازديدكنندگان به آساني نويسنده و مولف و كتاب موردنظر خود را در كميته زمان ممكن جست‌وجو كنند.
كارنامه نشر ايران در بخش كميته فعاليت‌‌هاي فرهنگي درضلع غربي نماد كتاب برپاست.

***افزايش 20 درصدي فروش كتاب در نمايشگاه بيست و نهم
نيكنام حسين‌پور مشاور منابع و امور انساني معاونت امور فرهنگي از افزايش 20 درصدي فروش كتاب در بيست و نهمين نمايشگاه كتاب تهران نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: از آغاز نمايشگاه تا پايان روز ششم بيش از 680 هزار تراكنش در نمايشگاه انجام شده است.
وي افزود: از ابتداي نمايشگاه تا پايان روز دوشنبه (20 ارديبهشت) 680 هزار تراكنش در نمايشگاه انجام شده است. هچنين ميزان فروش ناشران در مقايسه با سال گذشته 20 درصد افزايش داشته است.
حسين‌پور با اشاره به ميزان تراكنش‌هاي انجام شده در ششمين روز نمايشگاه گفت: روز گذشته 134 هزار تراكنش در نمايشگاه انجام شد و اين آمار صرفا به تراكنش‌هاي انجام شده با دستگاه‌هاي بانك شهر مربوط مي‌شود. البته برخي از غرفه‌ها از دستگاه‌هاي ديگر استفاده مي‌كنند و آمار تراكنش‌ها از اين ميزان بيشتر است.

** بازديد از نمايشگاه هدفمند شده
مشاور عالي فرماندهي كل قوا در نيروهاي مسلح در حاشيه بازديد از بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با اشاره به استقبال مردم از اين رويداد گفت: با انتقال نمايشگاه به شهر آفتاب مخاطبان و طالبان واقعي كتاب كه هميشه اهل مطالعه هستند و انگيزه دارند به خوبي شناسايي مي‌‌شوند.
سردار سرلشگر سيديحيي رحيم صفوي با بيان اين مطلب افزود: احساس مي‌‌كنم با توجه به حضور گسترده مردم در نمايشگاه كتاب اين حضور امسال خيلي هدفمندتر شده بود. كمتر پيش آمده كه مردم براي وقت گذراني به نمايشگاه آمده باشند.
وي ادامه داد: براي راه‌اندازي شهر آفتاب به مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و مجموعه شهرداري تبريك مي‌‌گويم چون اينجا درگذشته محيطي بي‌‌آب و علف بود اما اكنون در سايه مديريت جهادي به يك محيط نمايشگاهي تبديل شده است.
مشاور عالي فرماندهي كل قوا با بيان اينكه ملت‌‌ها براي پيشرفت رفاه بايد كشور خود را آباد كنند عنوان كرد: براي اينكه مردم به استغناي فكري و روحي برسند به ادبيات و علم احتياج دارند و انسان‌‌هاي عالم و خردمند هميشه كشورها را اداره كرده‌اند و انسان‌‌هاي بي‌‌علم و خرد كشورها را از بين برده‌اند.
سرلشگر رحيم صفوي با اشاره به پنج تمدن جهاني چين، هند، ايران، مصر و يونان يادآور شد: اين كشورها حدود پنج هزار سال تمدن دارند و تمدن جديد در بعد ملي و بعد تمدن اسلامي مهمترين پايه و مبنا بر سكوي پرسش شامل توليد علم و توليد نشر و كتاب‌‌هاي تازه و جديد است.

** مدير غرفه‌ي انجمن دوستي ايران و ارمنستان از آثار ارمني در نمايشگاه گتاب گفت
مسئول غرفه انجمن دوستي ايران و ارمنستان از حضور پنج ساله اين انجمن در نمايشگاه كتاب تهران خبر داد.
جمال نجاتي مسئول غرفه انجمن دوستي ايران و ارمنستان از حضور پنج ساله اين انجمن در نمايشگاه كتاب گفت و اظهار داشت : هدف اين غرفه معرفي دستاوردها و كتاب‌هايي است كه نويسندگان ارمني منتشر كرده‌اند. هدف اصلي اين غرفه در اين نمايشگاه و نمايشگاه‌هاي مشابه كتاب ارتقاء روابط علمي ايران و ارمنستان مي باشد.
وي در ادامه به نويسندگان ارامنه ايراني كه آثارشان در غرفه به چشم مي‌خورد اشاره كرد و اظهار داشت: در اين غرفه آثار افراد ارامنه ايراني همچون آندرانيك خچوميان و دكتر سيمونيان ارائه مي‌گردد. همچنين نائيري و آليك نام دو انتشاراتي است كه كتاب‌هاي آنها در اين غرفه موجود است.
اوهمچنين در ادامه افزود: در طول داير بودن اين نمايشگاه نويسندگان و منتقدين ارامنه در اين غرفه حضور داشتند.
وي همچنين از پرفروش‌ترين كتابهاي اين غرفه ياد كرد و گفت: دانشنامه ايرانيان ارمني، روزهاي طوفاني زندگي من به دو زبان فارسي و ارمني، قلعه‌هاي شني، سالهاي نفرين شده از پرفروشترين كتابها هستند.
نجاتي در پايان گفت: اين انجمن ها شناخته شده نيستند در حاليكه اين انجمن‌ها بازوان پرتوان دولت در سطح كشور هستند. يكي از دلايل شناخته شدن اين انجمن ها حضور در نمايشگاه‌هاست.
بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با شعار «فردا براي براي خواندن دير است...» از 15 تا 25 ارديبهشت در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب برگزار مي‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خليج فارس، روبه روي حرم مطهر امام خميني (ره) قرار دارد.
فراهنگ **1085**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اطلاعات 25 هزار كتاب چاپ اولي در سالن كارنامه نشر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X