امام جمعه ايلام: اقتصاد مقاومتي تنها راه علاج مشكلات اقتصادي كشور است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمدنقي لطفي روز سه شنبه در نشست شوراي فرهنگ عمومي شهرستان چرداول اظهار كرد: با توجه به ظرفيت ها و پتانسيل هاي كشور، اقتصاد مقاومتي به عنوان سياست راهبردي بهترين راه علاج درمان مشكلات است.
وي افزود: مهمترين موضوع كشور هم اكنون بحث اقتصاد است كه با چالش هاي فراواني مواجه بوده و دشمنان نيز با اهرم هاي فشار و تحريم هاي ظالمانه در راستاي ضربه زدن به اقتصاد كشور و عقب نشيني مردم از مباني انقلاب هستند.
امام جمعه ايلام به مزيت ها و برتري هاي اجراي طرح اقتصاد مقاومتي ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري اشاره كرد و يادآور شد: تمام كارشناسان حوزه اقتصاد اذعان دارند تنها راه برون رفت از مشكلات و خنثي كردن توطئه هاي دشمنان اجراي درست اقتصاد مقاومتي است و مسئولان در سطح كشور بايد توجه وي‍ژه اي به اين مقوله داشته باشند.
حجت الاسلام لطفي ادامه داد: دولت تدبير و اميد نيز نگاه و توجه خاصي به تحقق شعار مقام معظم رهبري دارد و با تشكيل يك ستاد فرماندهي به مديريت معاون اول رئيس جمهور در حال حركت است و ائمه جمعه و جماعات نيز با استفاده از ظرفيت تريبون نماز جمعه، مردم را نسبت به مزاياي اقتصاد مقاومتي آگاه سازند.
وي به نقش و جايگاه ارزشمند جمهوري اسلامي در خاورميانه و عرصه هاي بين المللي اشاره كرد و گفت: دو حزب حاكم بر آمريكا كه راهبردشان تغيير نظام و تغيير رفتار در كشورهاست، پس از 37 سال دشمني و اتخاذ انواع تحريم ها، دشمني ها ، كينه توزي ها و توطئه هاي متعدد نتوانسته اند صدمه اي به انقلاب و جمهوري اسلامي بزنند.
امام جمعه ايلام تاكيد كرد: بعد از توافق هسته اي و عملكرد خوب دولت،متاسفانه بدعهدي و عهدشكني ها آمريكا از گذشته بيشتر شده و در زمينه لغو تحريم ها نه تنها گامي برنداشته اند بلكه به بهانه هاي واهي همچون حقوق بشر و آزمايش هاي موشكي در صدد تحريم هاي جديد و توقيف دارايي هاي بلوكه شده ملت ايران هستند.
وي اضافه كرد: آمريكا عليرغم نيرنگ هاي متعدد عليه كشورمان ضربات سنگيني از ايران ديده و امروز جايگاه و موقعيت ايران در نزد آنان و سياستمداران شان آنقدر بزرگ است كه سرلوحه همه تبليغات نامزدهاي رياست جمهوري اسم ايران است و ايران سرنوشت انتخابات آن كشور را مشخص مي كند.
امام جمعه ايلام يادآور شد: نقش ايران در حل و فصل مناقشات خاورميانه بي بديل و سرنوشت ساز است و سرنوشت كشورهايي همچون لبنان، سوريه، عراق و حتي يمن بدست ايران و سياست راهبردي انقلاب اسلامي رقم خواهد خورد.
حجت الاسلام لطفي به تحريم هاي همه جانبه آمريكا و غرب عليه ايران اشاره داشت و افزود: قدرت دفاعي ما در جايگاهي قرار دارد كه دشمنان نيز به عظمت و بزرگي آن اذعان و اعتراف دارند و همين توان و قدرت نظامي باعث دلهره و ترس دشمنان از ايران شده است و اين موضوع نشان دهنده قدرت بازدارندگي نظامي ما است.
وي همچنين به موضوع اربعين پرداخت و تاكيد كرد: اربعين براي استان ما يك ظرفيت بزرگ است و نام اربعين در كشور و منطقه تداعي كننده نام ايلام و مهران است، استان ايلام ظرفيت و پتانسيل پذيرايي از 3 ميليون زائر را داراست و اين موضوع را در اربعين سال گذشته و پذيرايي عالي از زائرين اثبات شد.
7176/9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه ايلام: اقتصاد مقاومتي تنها راه علاج مشكلات اقتصادي كشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X