شبکه مدیریت ذخایر ژنتیکی کشور تشکیل می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، بهزاد سرخی گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کارگروه زیست‌بانک‌ها و ذخایر ژنتیکی و زیستی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در سال ۹۵ تشکیل شبکه مدیریت ذخایر ژنتیکی کشور به منظور هم‌سو کردن اعضا برای راهبری سیاست‌های کارگروه است.

وی افزود: وظیفه اصلی این کارگروه مدیریت متمرکز حفاظت ذخایر ژنتیکی کشور به منظور بهره‌برداری بهینه از آن و تامین نهاده‌های زیست فناورانه لازم به منظور مشارکت در تامین امنیت غذایی و تقویت اقتصاد مقاومتی کشور است.

به گفته سرخی، هم ذخایر ژنتیکی ایران ثروت ملی هستند و وظیفه اصلی کارگروه زیست‌بانک‌ها و ذخایر ژنتیکی و زیستی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی حفاظت و نگهداری انواع گونه های آن است.

وی تصریح کرد: در دیگر کشورها نیز برنامه های منسجم و زیادی برای حفظ ذخایر ژنتیکی کشور خود دارند و حفظ آنها را بسیار ضروری می دانند، در کشور ما نیز باید به حفظ و نگهداری از این ذخایر ژنتیکی توجه کنیم و از همه ظرفیت کشور در این حوزه بهره بگیریم.

رییس کارگروه زیست‌بانک‌ها و ذخایر ژنتیکی و زیستی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی خاطرنشان کرد: این کارگروه به عنوان خط مقدم صیانت از ذخایر ژنتیکی کشور شناخته می شود و تلاش می کنیم در این راه از همه دستگاه های ذیربط و ظرفیت های آنها استفاده کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شبکه مدیریت ذخایر ژنتیکی کشور تشکیل می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X