بدهی ۶ میلیاردی دلیل منع فعالیت اداره کل میراث فرهنگی تهران

شهریار عطری رئیس اداره اجرای احکام منطقه ۶ شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره منع فعالیت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: از یک سال پیش بارها به مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اعلام کرده‌ایم که بابت تغییر کاربری و تبدیل ساختمان این اداره کل از مسکونی به اداری باید مبلغ ۶ میلیارد تومان به شهرداری منطقه ۶ پرداخت می‌کردند ولی این کار انجام نشد تا اینکه به آنها علاوه‌بر این مبلغ، جریمه ۱۴ میلیون تومانی نیز تعلق گرفته است؛ باز هم درباره این موضوع نتیجه‌ای نگرفته و این بار با قرار دادن بلوک سیمانی، مانع فعالیت آنها شدیم.

وی ادامه داد: از یک جایی به بعد این تغییر کاربری نیاز به رأی ماده ۱۰۰ شهرداری دارد چرا که اگر یک ساختمان مسکونی به اداری تبدیل شد باید مبلغی را به عنوان عوارض به شهرداری می‌پرداختند تا شهرداری نیز پایان کار بدهد. این عوارض برای اداره کل میراث فرهنگی استان تهران که یک ساختمان مسکونی را به اداری تبدیل کرده، ۶ میلیارد تومان بوده است. در صورت عدم پرداخت این بدهی، باید آن ساختمان به مسکونی تبدیل می‌شد؛ منتها قابلیت مسکونی را ندارد چون بافت آن محدوده تغییر کرده باید عوارضی پرداخت می‌شد.

عطری تصریح کرد: مسئول اداره کل میراث فرهنگی تهران بابت این موضوع نزد شهردار منطقه ۶ آمده بود تا این مبلغ به صورت اقساط پرداخت شود و یا تخفیف‌‌هایی به آنها تعلق گیرد؛ این بار نیز قرار است نیوجرسی از جلوی اداره کل برداشته شود و ما دوباره یک ماه دیگر به آنها مهلت داده‌ایم تا عوارض خود را پرداخت کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدهی ۶ میلیاردی دلیل منع فعالیت اداره کل میراث فرهنگی تهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X