شرط نامشروع آلمان برای همکاری با ایران !

وزیر اقتصاد آلمان بیماری را بهانه کرد و به ایران نیامد و به معاونش گفت، سلام به وزیر اقتصاد ایران برساند. سلام آقای گاربریل اما با چاشنی یک شرط نامشروع برای همکاری بلندمدت بین دو کشور همراه بود. فرآوری: پاکنهاد-بخش اقتصاد تبیان ایران المان


 این مرد آلمانی در وزارت اقتصاد اعلام کرد، تهدید رژیم صهیونیستی از سوی ایران برای دولت آلمان پذیرفته نیست و پیش شرط روابط بلندمدت بین ایران و آلمان، به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی است!
وزیر اقتصاد آلمان به بهانه بیماری به ایران نیامد و به معاونش گفته سلامش را به علی طیب نیا وزیر اقتصاد برساند؛ اما نیامدن این وزیر آلمانی باعث نشد تا نشست همکاری های اقتصادی ایران و آلمان بدون نتیجه بماند. امید وزارت اقتصاد به وعده آلمان هاست که گفته اند، همه بدهی شان به ایران را صاف می کنند و بیمه هرمس آلمان هم حجم قرارداد خود با کشورمان را تا مرز ۷ میلیارد یورو افزایش می دهد. البته معاون وزیر اقتصاد آلمان گفته، به بانک های کشورش می گوید برای همکاری با ایران سریع تر اقدام کنند. آیا این وعده ها عملی می شود؟

اما پیش شرطی که آلمان ها گذاشته اند، جزو خطوط قرمز نظام محسوب می شود؛ چه اینکه  معاون وزیر اقتصاد آلمان، در وزارت اقتصاد ایران به مقامات کشورمان گفت: تهدید رژیم صهیونیستی از جانب ایران برای دولت آلمان، اصلا قابل قبول نیست. ایران می تواند با به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در راستای رفع این موضوع برآید؛ این پیش شرطی است برای روابط بلند مدت بین ایران و آلمان، البته در این موضوع باید حقوق فلسطینی ها نیز کاملا رعایت شود.

وی در ادامه مدعی شد: ایران باید در راستای رعایت حقوق بشر و ایجاد قوانین جزایی، حفظ حقوق اقلیت ها و حذف مجازات اعدام پیش برود. من در جهت منافع ایران این صحبت ها را اعلام می کنم و از ایران می خواهم در این مسیر گام بردارد. این در حالی است که گزارشی از واکنش مسئولان ایرانی به این اظهارات مداخله گرایانه منتشر نشده است!

وزیر اقتصاد و دارایی ایران ادامه داد: امروز در دوران پسابرجام و براساس مذاکراتی که با دکتر گابریل در تهران داشتیم دو کشور عزم خود را جزم کردند تا حجم همکاری های خود را بالا ببرند. او اضافه کرد: دولت آلمان به همه بانک های این کشور اعلام کرده که تمام تلاش خود را برای ارتباط برقرار کردن با بانک های ایرانی انجام دهند و آنها موظف شده اند که همکاری های مشترک با ایران داشته باشند.

بک مایر پس از گذاشتن این پیش شرط و ادعای حقوق بشری اش بود که گفت: من فکر می کنم دو کشور می توانند روابط بسیار خوبی داشته باشند. برای آلمان مهم بود که بلافاصله بعد از توافق ایران با ۱+۵ با این کشور وارد مذاکره شود.

بک مایر تشریح کرد: روابط ایران و آلمان روابط دیرینه ای است و رشد این روابط می تواند موجب قوی تر شدن اقتصاد آلمان هم شود. ما می توانیم در بخش خودروسازی، پتروشیمی، اقتصاد انرژی، انرژی احیا شونده و موضوعات محیط زیستی و مدیریت آب و همچنین موضوعاتی در مورد بندرداری و حمل ونقل با ایران همکاری هایی داشته باشیم. مهم این است که دو طرف ایران و آلمان از شانس خود در این برهه استفاده کنند و سریع اقداماتی را انجام دهند. آلمان می تواند همکار خوبی برای ایران باشد.
پیگیری مستمر روابط ایران و آلمان
رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در زمینه از سرگیری ارتباط ایران و جمهوری فدرال آلمان گفت: در حال حاضر بین شرکت های ایرانی و آلمانی مذاکراتی صورت گرفته و خوشبختانه چندین موافقتنامه به امضا رسیده است. محمد خزاعی افزود: روابط اقتصادی دو کشور برای هر دو طرف از جمله طرف آلمانی بسیار مهم است و نشانه این موضوع سفر هیات های ایرانی به آلمان و هیات های آلمان به ایرانی است. همچنین وزیر اقتصاد آلمان در گذشته به ایران سفری داشتند. معاون وزیر اقتصاد و دارایی ایران ادامه داد: امروز در دوران پسابرجام و براساس مذاکراتی که با دکتر گابریل در تهران داشتیم دو کشور عزم خود را جزم کردند تا حجم همکاری های خود را بالا ببرند. او اضافه کرد: دولت آلمان به همه بانک های این کشور اعلام کرده که تمام تلاش خود را برای ارتباط برقرار کردن با بانک های ایرانی انجام دهند و آنها موظف شده اند که همکاری های مشترک با ایران داشته باشند. خزاعی گفت: برای آنکه این جلسات فقط به گفت وگو و امضا ها ختم نشود توافق کردیم که کمیته پیگیری وجود داشته باشد و در هر زمان روند همکاری بین دو کشور را پیگیری کنیم. من آینده پرکاری را برای دو طرف پیش بینی می کنم. ایران پتانسیل بالایی دارد و قانون سرمایه گذاری ایران برای سرمایه گذاران ریسک های کاری را تضمین می کند.


منابع: تابناک / آرمان
 

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرط نامشروع آلمان برای همکاری با ایران !» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X