همبستگي دستگاه هاي اجرايي در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي

به گزارش ايرنا، سيد محمدرضا هاشمي روز سه شنبه درجلسه شوراي اداري شهرستان شاهرود، از مديران دستگاه ها خواست برنامه هاي پيشنهادي خود در خصوص اقتصاد مقاومتي را هرچه سريع تر به دبيرخانه اين ستاد در شهرستان ارايه كنند.
وي توجه به اقتصاد را بزرگترين دغدغه كشور عنوان كرد و افزود: جنگ امروز اقتصادي است و با پيروزي در آن و ايجاد اشتغال، بسياري از معضلات اجتماعي نيز برطرف مي شود.
فرماندار شاهرود با بيان اينكه ريسك پذيري لازمه اقتصاد مقاومتي است، اضافه كرد: ريسك پذيري مديران براي رفع مشكلات مردم بسيار با ارزش است.
هاشمي با تأكيد بر لزوم همكاري تمام دستگاه هاي اجرايي در راستاي تحقق شعار امسال ابراز داشت: در اين راستا هر هفته جلسه اي تشكيل شده و موارد مرتبط با اقتصاد مقاومتي بررسي مي شود.
وي با اشاره به ظرفيت هاي علمي شهرستان يادآور شد: شاهرود با داشتن بيش از 42 هزار نفر دانشجو، بيش از 15 مركز علمي و آموزشي و حدود دو هزار نفر اعضاي هيات علمي توانايي بسياري دارد؛ از اين رو بستر براي همه فراهم بوده و هيچ عذري پذيرفته نيست.
رييس شوراي اداري شهرستان پيامي نيز براي اساتيد دانشگاه ها داشت. وي گفت: از اساتيد مي خواهيم با كمك به تحقق اين امر، پايان نامه هاي دانشجويان را به سوي اقتصاد مقاومتي سوق دهند.
هاشمي درخصوص اعتبارات مصوب سفر رياست جمهور به استان نيز ابراز داشت: چهار هزار ميليارد ريال تسهيلات به منظور فعال كردن واحدهاي صنعتي تعطيل شده استان در نظر گرفته شده و بايد از اين موقعيت ويژه بهره برد.
وي با اشاره به لزوم پيگيري مديران در جذب اعتبارات تأكيد كرد: با مديران كل استان صحبت شده تا سمت مديران جديد دستگاه هاي اجرايي شاهرود با عنوان معاون مدير كل ابلاغ شود؛ چرا كه وضعيت شهرستان شاهرود با داشتن فرمانداري ويژه متفاوت بوده و مديران بايد همانند فرماندار، معاونان مدير كل دستگاه خود باشند.
معاون استاندار سمنان همچنين طرح هاي بسيج سازندگي و كميته امداد امام خميني(ره) را موفق ترين طرح هاي اقتصاد مقاومتي دانست و افزود: در اين طرح ها با كم ترين اعتبار بيشترين خدمات به مردم ارايه مي شد.
هاشمي به عضويت فرماندهان نظامي و انتظامي در ستاد اقتصاد مقاومتي نيز اشاره كرد و گفت: بر اساس بيانات رهبري، وجود امنيت در كشور لازمه اقدام و عمل در حوزه اقتصاد است.
وي همچنين پاسخگويي و تكريم مردم را از وظايف مديران خواند و تأكيد كرد: بالاترين سرمايه مديران مردمداري است و همه ما اعتبارات مالي، معنوي و ديني خود را مديون مردم هستيم.
فرماندار شاهرود با تقدير از حضور بيش از 11 هزار نفر از مردم شهرستان در استقبال از كاروان تدبيرو اميد يادآور شد: شهرستان شاهرود در خصوص اعزام مردم براي استقبال از فرزند استان به عنوان فعال ترين شهرستان استان شناخته شد.
هاشمي همچنين بهره برداري از بيمارستان بهار، آبگيري سد مجن و آغاز به كار پالايشگاه نفت و گاز پيروزي را سه دستاورد بزرگ شهرستان با حضور سه وزير مربوطه دانست و گفت: با افتتاح پالايشگاه بيش از 180 نفر از جوانان شهرستان به كارگرفته شدند.
وي ميزان بودجه تخصيص يافته شده در سال گذشته را 182 ميليارد و 200 ميليون ريال اعلام كرد و گفت: اعتبارات شهرستان با 40 درصد تخصيص همراه بوده است.
همچنين معاون استاندار سمنان مديريت و صرفه جويي در مصرف آب را دستور كار دستگاه هاي اجرايي دانست و افزود: ميزان آب توليدي شاهرود 550 ليتر بر ثانيه است در حالي كه آب مورد نياز اين شهر 570 ليتر بر ثانيه مي باشد و بايد به اين موضوع توجه كرد تا در تابستان با قطعي آب مواجه نشويم.
هاشمي به گشايش نخستين خانه هلال كشور در بسطام نيز اشاره كرد و گفت: شهرستان شاهرود يكي از مناطق حادثه خيز كشور است و بايد از طريق آموزش و اطلاع رساني، حوادث را با محوريت مردم مديريت كرد.
همچنين در اين جلسه معاون استاندار سمنان از مدير روابط عمومي فرمانداري شاهرود به عنوان برترين روابط عمومي در بين فرمانداري هاي استان، تقدير كرد.
7359/6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همبستگي دستگاه هاي اجرايي در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X