منتخب دشتستان درمجلس دهم:تعامل وهمدلي تنها راه برون رفت ازمشكلات است

محمد باقر سعادت روز سه شنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: استان بوشهر داراي ظرفيتها متعددي است كه با تعامل، همكاري و همفكري بين نمايندگان منتخب مردم و مسئولان دستگاههاي اجرايي مي توان زمينه بهره برداري از اين ظرفيتها را افزايش داد.
وي درباره تعامل مجلس و دولت بيان كرد: تعامل و همفكري دو قوه مقننه و مجريه زمينه پيشرفت و توسعه كشور در بخشهاي مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي را به دنبال دارد.
سعادت اظهاركرد: اين تعامل به اين معني نيست كه اگر دستگاه اجرايي اشكال و اشتباهي داشته باشد، مجلس بعنوان دستگاه نظارتي بايد چشم پوشي كند يا كوتاه بيايد.
وي تاكيد كرد: مجلس شوراي اسلامي بعنوان قانونگذار در صورت ديدن هرگونه كوتاهي از دستگاههاي اجرايي بايد تذكرهاي لازم را ارائه دهد.
منتخب مردم دشتستان دردهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: دو قوه مقننه و مجريه لازم و ملزوم يكديگرند و براي هدايت كشور براساس سند چشم انداز20 ساله و منويات رهبر معظم انقلاب بايد باهم تعامل و همكاري داشته باشند.
سعادت تاكيد كرد: منتخبان مردم در چهار حوزه انتخابيه استان بوشهر براي برطرف كردن مشكلات و مانع هاي موجود در اين استان و رسيدن به پيشرفت همه جامعه تعامل و همكاري لازم را با دولت دارند.
وي يادآور شد: امروز اشتغال جوانان بعنوان مهمترين مشكل در جامعه مطرح است و از جمله اولويتهاي كاري خود را تلاش براي حل اين مشكل در منطقه دشتستان مد نظر دارم.
سعادت با اشاره به اينكه دولت گريبانگير مشكلات اقتصادي ناشي از تحريمهاي نابجا و ظالمانه عليه كشوراست، گفت: هرچند تاكنون لغو تحريمها به نتيجه قطعي نرسيده ولي با توافقهايي كه انجام شده دولت از حالت ركود خارج و انتظار شكوفايي در زمينه مسائل اقتصادي را داريم.
وي اضافه كرد: تلاش مي شود با همكاري، حمايت و تدبير مجلس و دولت چرخ شركتها و كارخانه هاي مختلف در كشور به صدا درآيد و منجر به رونق توليد و اشتغال وداشتن اقتصادي پويا شود.
سعادت اظهار كرد: تنها با همكاري و برنامه ريزي همه مسئولان مي توان چرخ اقتصاد را در جامعه به حركت درآورد و به آنچه كه مورد نظر رهبر معظم انقلاب در بخش اقدام و عمل است، رسيد.
سعادت ادامه داد: در استان بوشهر علاوه بر نفت و گاز ظرفيتهاي زيادي در بخش گردشگري، دريا، ساحل، آبزيان و نخيلات وجود دارد كه با شناخت و تقويت اين ظرفيتها مي توان زمينه بهره وري از آنها را در استان فراهم كرد.
وي با اشاره به مشكل كم آبي در استان بوشهر گفت: براي تقويت بخش كشاورزي بويژه احياي نخيلات تغيير شيوه آبياري و استفاده از سيستم هاي نوين آبياري، تكميل سدهاي موجود براي مهار آب و تقويت سفره هاي زيرزميني ضروي است.
سعادت گفت: به سرانجام رسيدن راه آهن وآزاد راه بوشهر - شيراز در رونق و توسعه استان بوشهر موثر است كه تلاش مي شود در مدت نمايندگي بتوانيم اين دو مساله را به نتيجه برسانيم.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منتخب دشتستان درمجلس دهم:تعامل وهمدلي تنها راه برون رفت ازمشكلات است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X