اقدامی که تمامی روسای ناتو را نگران کرده است

به گزارش خبرگزاری مهر، در متن این نامه که در روزنامه دیلی تلگراف منتشر شده آمده است كه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سبب یاری به دشمنان غرب خواهد شد.

«لرد كارینگتون»، «یاپ دی هوپ شفر» ، «لرد رابرتسون»، «خاویر سولانا» و «آندرس فوگ راسموسن» كه بین سال های ۱۹۸۴ تا ۲۰۱۴ میلادی دبیر كل ناتو بوده‌اند در این نامه هشدار داده‌اند كه رأی مردم انگلیس در همه‌پرسی ۲۳ ژوئن می‌تواند بسیار نگران‌ كننده شود.

این هشدار در حالی داده می شود که دو افسر ارشد و پیشین سرویس جاسوسی انگلیس نیز خروج این کشور از اتحادیه اروپا را عامل بروز بی ثباتی در سراسر قاره اروپا و افزایش آسیب پذیری این کشور در برابر حمله جنگ طلبان می دانند.

گفتنی است که مردم انگلیس روز بیست و سوم ژوئن در یک همه پرسی عمومی در خصوص ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه ۲۸ عضوی اروپا تصمیم گیری خواهند کرد. این تصمیم مردم انگلیس دارای تبعاتی فرامرزی در حوزه های تجاری،‌ سرمایه گذاری، دفاعی و سیاسی خواهد بود. نتایج نظرسنجی های مختلف از مردم انگلیس نشان می دهد که تعداد موافقان و مخالفان با ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا مساوی است.

مخالفان ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا می گویند که خروج انگلیس از این  اتحادیه باعث افزایش کنترل این کشور بر مرزهای خود خواهد شد. اما موافقان از جمله «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس می گویند که عضویت در اتحادیه اروپا برای مشارکت اطلاعاتی سودمند است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقدامی که تمامی روسای ناتو را نگران کرده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X