پیشنهاد ازدواج، ترفند راننده پژو سوار/ متهم را شناسایی کنید

به گزارش خبرنگار مهر ۲۴ دی ماه سال گذشته، خانم جوانی به پلیس مراجعه کرد و از سرقت گوشی تلفن همراهش خبر داد. او در این رابطه به پلیس گفت: در فلکه صادقیه منتظر تاکسی بودم که یک خودرو پژو ۲۰۶ مشکی، مرا به عنوان مسافر سوار کرد. راننده با مسافر دیگرش در رابطه با آگهی فروش خودرواش صحبت می‌کرد و به این بهانه شماره تماس خودش را به من و مسافر دیگر داد. زمانی که سوار ماشین شدم تلفن همراهم را داخل کیفم گذاشتم اما زمانی که پیاده شده، فهمیدم که گوشی‌ام نیست. به تصور اینکه گوشی تلفن همراهم داخل ۲۰۶ جای مانده، با شماره راننده تماس گرفتم تا به ایشان بگویم که گوشی تلفن همراهم داخل ماشین وی جا مانده اما در کمال تعجب، راننده تنها خندید و سپس گوشی را قطع و خاموش کرد.

با شکایت زن جوان به دستور بازپرس شعبه ۱۴ دادسرای ناحیه ۲، رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

شناسایی راننده پژو ۲۰۶

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی متهم به‌ نام «هادی» شدند، بررسی‌ها نشان می‌داد راننده ۳۰ ساله سارق سابقه‌دار است.

با شناسایی محل زندگی هادی، کارآگاهان به سراغ او رفتند. اما مشخص شد که مرد جوان از سوی خانواده‌اش طرد شده و با آن‌ها در رابطه نیست.با شناسایی محل تردد متهم پرونده در خیابان آذربایجان، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی موفق به دستگیری او در ۵ اردیبهشت امسال شدند.

سرقت‌های سریالی

با دستگیری و انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی‌، وی به ده‌ها سرقت از زنان جوان در پوشش طرح دوستی و پیشنهاد ازدواج اعتراف کرد‌.با توجه به اعتراف متهم به سرقت از زنان جوان در پوشش «طرح دوستی» و «پیشنهاد ازدواج»، کارآگاهان با بررسی پرونده‌های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند‌.

یکی از مالباختگان در این رابطه به کارآگاهان گفت‌: ۶ دی ماه سال گذشته، جلوی ایستگاه مترو دانشگاه علم و صنعت به‌عنوان مسافر سوار خودرو ۲۰۶ مشکی شدم که راننده آن در ادامه خودش را تیام معرفی کرد. این شخص در ادامه و با طرح دوستی‌، شماره تلفن همراه خودش را به من داد و با جلب اعتماد‌، پس از طی مسیری کوتاه از من خواست تا برای گرفتن دارو به داروخانه بروم. بواسطه اعتمادی که در همین مدت زمان کوتاه به این شخص پیدا کرده بودم، کیف خود را داخل ماشین گذاشتم اما به محض پیاده شدن، راننده به سرعت از محل متواری شد و کیف دستی‌ام حاوی ۶۰۰ هزار تومان وجه نقد‌، گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی و... را سرقت کرد.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی‌، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ‌، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر  گفت‌: ‌در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به اعتراف متهم به انجام سرقت‌های مشابه از زنان جوان در پوشش طرح دوستی و پیشنهاد ازدواج و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم‌، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است. از تمامی شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در منطقه جنت آباد، خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشنهاد ازدواج، ترفند راننده پژو سوار/ متهم را شناسایی کنید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X