مرحله استاني جشنواره جابربن حيان در چهارمحال وبختياري آغازشد

به گزارش ايرنا، معاون آموزش ابتدايي اداره كل آموزش و پرورش چهارمحال وبختياري گفت: اين جشنواره در سه محور پروژه هاي دانش آموزي آزمايش، نمايش علمي وتحقيق دانش آموزي برگزار شد.
فرج الله اعرابي روز سه شنبه در آيين افتتاح مرحله استاني جشنواره جابربن حيان افزود: آثار دانش آموزان سطوح چهارم ،پنجم ششم ابتدايي استان در راستاي برگزاري اين جشنواره جمع آوري شده است.
به گفته وي، درسال تحصيلي جاري بيش از 30درصد مدارس ابتدايي استان در اين جشنواره شركت داشتند.
وي با بيان اينكه جشنواره علمي جابربن حيان مانند ساير جشنواره هاي علمي در سطوح مختلف آموزشگاهي، منطقه اي، استاني وكشوري برگزارمي شود، اظهار داشت: در مرحله آموزشگاهي 180مدرسه در قالب دوهزار و 184پروژه ارائه شد.
اعرابي افزود: از اين تعداد طرح و پروژه ارائه شده يكهزار و 528طرح به مرحله شهرستاني و 150 طرح به مرحله استاني راه يافتند.
وي، شناسايي استعداد دانش آموزان، افزايش روحيه مشاركت پذيري و خودباوري دانش آموزان از جمله اهداف برگزاري اين جشنواره در استان است.
به گزارش ايرنا ،امسال بيش از 168هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي در مدارس استان مشغول تحصيل بودند.
هم اكنون حدود 12هزاردانش آموز درمدارس ابتدايي استان چهارمحال وبختياري مشغول تحصيل هستند.
7360/2097

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرحله استاني جشنواره جابربن حيان در چهارمحال وبختياري آغازشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X