موفقیت یك شركت مازندرانی در تولید تخته های نسوز

علی معتمدزادگان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : فعالیت چهارساله محققان و پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان مازندران منتج به دستیابی شیوه تولید این كالای مورد نیاز برای فعالیت كوره های صنعتی شد.
وی ادامه داد : كوره های صنعتی نفت وگاز برای فعالیت می بایست گرمای تولیدی را حفظ بكنند و عایق های نسوز دراین بخش نقش آفرین هستند .
رئیس پارك علم و فناوری مازندران ، برد سیلیكاتی عایق و لایه نسوز نگهدارنده گرمای كوره های صنعتی نفت و گاز برشمرد و افزود : آهك و الیاف نسوز مواد اولیه خاص برای تولید این محصول هستند .
وی با اشاره به اینكه تاكنون امكان ساخت این محصول در كشور وجود نداشت، ادامه داد :كشور برای تامین نیاز هفت تا ده هزار متر مكعبی برد كلسیم سیلیكاتی صنایع نفت وگاز مجبور به خرید و واردات آن از كشورهای دیگر بود .
به گفته معتمدزادگان با توجه به قیمت 15 میلیون ریالی هر متر مكعب برد كلیسیم سیلیكاتی ، سالانه حدود شش میلیون دلار برای خرید و واردات این قطعه از كشور ارز خارج می شود .
وی اظهار داشت : در حال حاضر شركت دانش بنیان تولید كننده این محصول قادر به تولید سالانه 800 متر مكعب این محصول است كه این ظرفیت قابل افزایش است .
رئیس پارك علم وفناوری مازندران گفت كه محصول تولیدی این شركت دانش بنیان با 20 درصد كاهش قیمت به نسبت قیمت كالای وارداتی قابل عرضه در بازار مصرف است .
برد كلسیم سیلیكاتی مورداستفاده در كوره های صنعتی نفت و گاز در قطعات یك در یك و نیم متر و نیز 90 در 60 سانتی متر استفاده می شود .
براساس اعلام شركت دانش بنیان مازندران كه به موفقیت تولید برد كلیسم سیلیكاتی دست یافت این مجموعه قادر به تولید این محصول در اندازه های مورد استفاده است .
2096/1899/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موفقیت یك شركت مازندرانی در تولید تخته های نسوز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X