دولت یازدهم حامی محیط زیست است

به گزارش ایرنا، مهناز مظاهری روز سه شنبه در سومین همایش تشكل های زیست محیطی كشور در خرم آباد افزود: معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظ محیط زیست با كمك وزاتخانه های علوم تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد دانشگاهی می تواند با كلید سبز دولت یازدهم، قفل محیط زیست را به وسیله آموزش باز كند.
وی اظهار داشت: تحققق سند چشم انداز 1404 محیط زیست در سایه تجلی الهی و در صورت هوشیاری سبز دانشجوبان و دانشگاهیان است.
معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مجموعه اقدامات سنتی كشاورزی ادامه داد: برای عبور از این مرحله نیازمند تكنولوژی جدید، آموزش و پژوهش، فرهنگ سازی و نهادینه سازی روش های صحیح استفاده از محیط زیست هستیم.
مظاهری با بیان اینكه نباید بدون پژوهش در كشور تصمیم گیری شود افزود: از 15 مورد سیاست های ابلاغی رهبری هشت مورد آموزشی، پژوهشی و فرهنگ سازی است كه در همین راستا رئیس جمهوری نیز اعلام كرده به اهداف توسعه پایدار معتقد است.
وی اضافه كرد: در سازمان محیط زیست نیز از 17 مورد اهداف كلان كشور 15 مورد سیاست های ابلاغی رهبری است و در تمام این 17 مورد اجرای اقتصاد مقاومتی بجز در سایه اقتصاد سبز و محیط زیست امكان پذیر نیست.
وی با تاكید بر اینكه اقتصاد و محیط زیست باید در خدمت یكدیگر باشند گفت: این مهم با همكاری دانشجویان سبز و هوشیاری سبز آنان به پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی كمك می كند.
معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست بیان كرد: راه اندازی شبكه های علمی كشور با ایجاد نگاه ملی و بین المللی امكانپذیر خواهد بود.
مظاهری با طرح این پرسش كه تا چه اندازه در ایران از طرح های بین المللی زیست محیطی اجرا و بهره برداری شده، افزود: در تمام مباحث محیط زیستی به ویژه در حوزه زنان، روستاییان، استاندارد و پژوهش ها باید از دوستداران محیط زیست، تشكل، شركت های دانش بنیاد و دانشجویان نخبه زیست محیطی استفاده كنیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا، این گردهمایی سه روزه با حضور سید ضیاء هاشمی معاون وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سعید پورعلی معاون جهاد دانشگاهی كشور و بازیگران مطرح سینما در دانشكده علوم پایه دانشگاه لرستان آغاز شده است.
اعضای این تشكل ها روز چهارشنبه با استاندار لرستان دیدار می كنند و روز پنجشنبه نیز این مراسم با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار خواهد شد.
7269/7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت یازدهم حامی محیط زیست است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X