۱۲هزار قالی باف در زنجان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مسعود علیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: سازمان تأمین اجتماعی برای جلوگیری از هرگونه بی‌عدالتی نسبت به نظارت و بازرسی از دار قالی‌ها نظارت ویژه را دارد.

وی اظهار کرد: این سازمان هرماه ۱۲ درصد از دار قالی‌ها را پایش و هر ۱۰ ماه دار قالی‌ها را مورد بازرسی و نظارت قرار داده و  میزان بافت را در سیستم ثبت می‌کند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان با اعلام اینکه سهم استان در این خصوص ۱۰ هزار نفر است، افزود: با نظارت و بازرسی‌های انجام‌شده قالیبافان واقعی بیمه می‌شوند و در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ قالیباف در استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

علیاری بابیان اینکه تعداد جمعیت تحت پوشش بیمه به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی است، گفت: خدمات تأمین اجتماعی در استان زنجان از طریق هفت واحد شهرستانی، چهار شعبه اقماری و دو کارگزاری ارائه می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان با اعلام اینکه  ۱۸ نوع خدمت به افراد تحت پوشش ارائه می‌شود، افزود: بیمه بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان، دستمزد ناشی غرامت و سایر موارد توسط از خدمات بلندمدت و کوتاه‌مدت تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان تحت پوشش ارائه می‌شود.

علیاری گفت: سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است و مأموریت اصلی آن تحت پوشش قرار دادن کارگران و کارکنان مزد و حقوق‌بگیر به‌صورت اجباری و صاحبان حرفه و مشاغل آزاد به‌صورت اختیاری است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۲هزار قالی باف در زنجان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات