اخبار كوتاه استان يزد

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد از اجراي طرح 'تبسم به زندگي' در مجتمع‌هاي آپارتماني شهر يزد خبر داد.
محمدرضا دشتي گفت: اين طرح در راستاي آموزش شهروندي و ارتقاء سطح سلامت خانواده‌ها در زمينه‌هاي آيين زندگي، همسرداري، فرزندپروري، فرهنگ آپارتمان نشيني همچنين ايجاد بستر مناسب براي برنامه‌هاي آ‌موزشي سازمان‌هاي مختلف شهرداري يزد اجرا مي‌شود.
وي ادامه داد: با ورود سازمان‌هاي مختلف شهرداري به مجتمع‌هاي مسكوني و برقراري ارتباط مستمر نيروهاي شهرداري با مردم، امكان آموزش شهروندي در زمينه‌هاي مختلف از جمله آموزش‌هاي آتش‌نشاني و اطفاء حريق، پسماند و جداسازي زباله‌ها، پرورش گل و گياهان آپارتماني فراهم مي‌شود.
مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد همچنين از اجراي طرح تحول فردي و اجتماعي با عنوان طرح آيينه در مجتمع هاي آپارتماني به صورت رايگان خبر داد.
دشتي خاطرنشان كرد: بر اساس اين طرح، ساكنان و مديران مجتمع‌هاي مسكوني مي‌توانند با مراجعه به سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد آمادگي خود را براي مشاركت در اين طرح و اجراي آن در مجتمع خود اعلام كنند.
***
دختران توانخواه ذهني تحت پوشش بهزيستي استان يزد موفق به كسب مقام اول و سوم مسابقات سراسري ورزش معلولين شدند.
اين مسابقات در رشته هاي تنيس روي ميز و دوميداني در شهر تنكابن برگزار شد و توانخواهان ذهني يزد موفق به كسب مقام اول و سومي رشته تنيس روي ميز شدند.
در اين مسابقات كه با حضور توانخواهان در رده سني 17 تا 25 سال برگزار شد، آرزو وكيلي زارچ رتبه اول و ميترا قاسمي رتبه سوم را بدست آورند.
***
كاررشناس دفتر مديريت مصرف شركت توزيع نيروي برق استان يزد از آموزش 20 هزار دانش آموز يزدي در جشنواره مديريت مصرف برق مدارس يزد خبر داد.
الهام اسدي گفت : در اين طرح كه از بهمن ماه آغاز شده و تا هفته اول خرداد ماه ادامه دارد ، دانش آموز دوره ابتدايي مفاهيم مديريت مصرف را فرا مي گيرند.
اين كارشناس بهره گيري از يك گروه توانمند هنري در استان براي آموزش غير مستقيم دانش آموزان از طريق نمايش كودكانه را خبر داد و خاطرنشان كرد: طرح همياران انرژي برق در مدارس در آستانه پيك بار و تا پيش از اتمام زمان تحصيل دانش اموزان دوره اول ابتدايي با شدت بيشتري ادامه مي يابد.
***
معاون بهره وري اقتصادي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان يزد گفت: ظرفيت وقف براي اقدام در حوزه اقتصاد مقاومتي بسيار است.
حميدرضا تربتي با اشاره به نامگذاري سال 95 به عنوان اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل از سوي رهبر معظم انقلاب افزود: وقف ظرفيت هاي لازم براي ايفاي نقش را در حوزه اقتصاد مقاومتي دارد.
وي اظهار كرد: يكي از مولفه هاي اقتصاد مقاومتي ايجاد تحرك و پويايي در اقتصاد كشور و بهبود شاخص هاي كلاني همچون رشد اقتصادي، توليد ملي، اشتغال، كاهش تورم، افزايش بهره وري و رفاه عمومي است كه موقوفات سهم نسبتا خوبي در بهبود اكثريت اين شاخص ها دارد و قابليت اينكه اين سهم افزايش پيدا كند نيز وجود دارد كه مستلزم عزم جدي همه متوليان و ايجاد بستر مناسب براي آن مي باشد.
تربتي با اشاره به اينكه 67 درصد موقوفات استان يزد كاربري كشاورزي دارند افزود: در پي خشكسالي هاي اخير ، بهره وري اين موقوفات كاهش يافته است و بايد جهت تغير در الگوي كشت و تغيير روش هاي آبياري و مديريت منابع آبي در سال 95 برنامه ريزي و اقدام عملي نماييم.
***
معاون طرح وتوسعه آبفار يزد گفت : 264 نفر جمعيت در روستاي ديزران تفت از آب شرب سالم و بهداشتي بهره مند شدند .
محمد فاتحي افزود: روستاي ديزران تفت با 264 نفر جمعيت ، 112 اشتراك و 73 خانوار از آب شرب سالم و بهداشتي بهره مند شد .
وي اظهار كرد: با هدف جبران كمبود آب شرب و بهداشتي روستاي ديزران تفت و جلوگيري از خشك شدن منابع آبي ، كف شكني و حفرگالري چاه آب آشاميدني اين روستا انجام شد .
وي در ادامه به عمليات اجرايي اين پروژه اشاره كرد و گفت : عمليات اجرايي اين پروژه شامل كف شكني ، حفرگالري و همچنين اقداماتي مانند كول گذاري ، اجراي فداسيون سرچاهي و نصب درب چاه مي باشد .
***
رئيس اداره بهزيستي اردكان گفت: مناسب سازي معابر عمومي جهت سهولت در رفت و آمد معلولان ضروري است و به پويايي اين قشر كمك مي كند.
به گزارش ايرنا اميرولي عضدزاده روز سه شنبه در دومين جلسه ستاد مناسب سازي محيط شهرستان اردكان در سال 95 با محوريت تدابير لازم به منظور بهره مندي مطلوب تر معلولين و جانبازان از امكانات و خدمات موجود در بخش هاي شهرستان اردكان و در ادامه تحقق اهداف شهر بدون افزود : دستگاه هاي اجرايي بايد در طراحي و احداث اماكن عمومي، معابر و وسايل خدماتي به گونه اي عمل كنند كه جانبازان، معلولان و افراد كم توان نيز همچون افراد عادي بتوانند از آن بهره مند شوند .
دبير ستاد مناسب سازي شهرستان توضيحات جامع و كاملي از هدف تشكيل ستاد مناسب سازي، لزوم اجراي مصوبات آن، قوانين موجود در خصوص مناسب سازي، ارائه راه كارهاي مناسب جهت مناسب سازي آن و نهايتا بررسي وضعيت موجود اماكن عمومي، ادارات دولتي، پارك ها ، مساجد، تكايا و بقاع متبركه در شهرستان و به خصوص اماكن موجود در بخش عقدا بيان نمود.
عضد زاده با ارائه تصاويري از مشكلات و كاستي هاي موجود در اين زمينه، از كليه اعضاء به ويژه بخشدار، اعضاي شورا، دهياري ها و ديگر متوليان دولتي و غير دولتي بخش خواست در خصوص مناسب نمودن فضا و تجهيزات موجود خود جهت دسترسي آسان معلولان و سالمندان طبق استاندارد هاي مناسب سازي اقدام نمايند.
بخشدارعقدا هم ضمن عرض خير مقدم و تبريك حلول ماه مبارك شعبان و اعياد شعبانيه نعمت سلامتي را بالاترين نعمت خداوندي دانست كه به بشر هديه گرديده و شكرانه سلامت را دستگيري از ناتوانان و كساني برشمرد كه از معلوليت رنج مي برند.
ناصر پايدار بر لزوم مناسب سازي محيط ادارات، نهاد هاي دولتي، اماكن عمومي، مكان هاي تفريحي روستايي و غيره جهت حضور بيشتر و بهتر معلولين و جانبازان و غيره در جامعه تاكيد نمود در پايان جلسه، مناسب سازي تمامي ادارات ، بانك ها، نهادها دولتي و... موجود در بخش عقدا جهت حضور بدون مانع و اوليه معلولان و سالمندان با اولويت موارد زير: 1- مناسب سازي ورودي ادارات با ايجاد سطح شيب دار 2- تعبيه سرويس بهداشتي مناسب 3- تعبيه علائم و تابلوهاي راهنماي مناسب ) ، برنامه ريزي شهرداري و شوراي اسلامي شهر عقدا به منظور مناسب سازي خيابان ها و اماكن عمومي و غيره، برگزاري جلسات آموزش گروهي به اعضاء و داوطلبين هلال احمر بخش عقدا در دوره هايي كه از طرف جمعيت هلال احمر برگزار مي گردد و تشكيل جلسه دوم با دستوركار ارائه گزارش عملكرد در مهرماه سال جاري مورد تصويب حاضران قرار گرفت.
2 هزار و 100 معلول اردكاني از خدمات بهزيستي بهره مند هستند.
7544 / 2088/ 6197
انتهاي خبر / خبرگزاري جمهوري اسلامي

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اخبار كوتاه استان يزد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X