شهيدي كه حاجتش را از جمكران گرفت

اين بخشي از گفته هاي شهيد شمس الله رنجبر يكي ازشهداي ترور است. اين شهيد ، خودش 40 بار به جمكران رفت، پس از پايان 40 بار هم حاجتش روا شد و به درجه شهادت نائل شد.
شهيد شمس الله رنجبر ديماه 27 در روستاي فراهان (از توابع اراك) به دنيا آمد و 13 شهريور61 توسط گروهك تروريستي منافقين ترور وبه فيض شهادت نائل آمد.
برادراين شهيد در گفت وگويي با ايرنا زندگي شمس الله را چنين روايت مي كند: شمس الله با آغاز جنگ تحميلي داوطلبانه به جبهه رفت و به پاسداري از اعتقادات و كشورش پرداخت؛ او پس از بازگشت از جبهه به پيشنهاد باجناقش در مغازه رنگ فروشي كه متعلق به يك فرد انقلابي بود مشغول به كارشد. منافقين هم او را به دليل فعاليت هاي صاحب مغازه چندين بار مورد تهاجم قرار دادند و بالاخره به شهادت رساندند.
صاحب مغازه يك فرد انقلابي بود و به خاطر تهديدات منافقين مدتي سركار نمي آمد. بارها از او خواستم به آن مغازه، ديگر ، نرود. نگران بودم برايش اتفاقي بيفتد؛ اما او قبول نمي كرد.
برادرم خيلي عاطفي و مهربان بود؛ به تعزيه علاقه خاصي داشت. او هميشه نذرمي كرد و پسرش را براي تعزيه خاني به روستايمان مي برد. به چلۀ جمكران اعتقاد زيادي داشت و هر سه شنبه شب به جمكران مي رفت.
فعاليت ديني ومذهبي وانقلابيش را همه جا حتي درمحل كارش با قوت ادامه مي داد. انصافا جبهه براي او كه يك فرد انقلابي فعال بود فضاي خيلي مناسبي بود.
برادرشمس الله مي گويد: روز شهادت، شمس الله با اصرار رفت تا كليد را صاحب مغازه بازگرداند او را با اصرار راضي كرده بوديم وقتي رفت كليد را تحويل بدهد مورد هجوم منافقين قرار گرفت و همان جا شهيد شد.
براي من شكست سخت و سنگيني بود. هنوز هم طعم تلخ آن شكست روحي را حس مي كنم. البته همان زمان 2 منافق را گرفتند يكي از آنها را اعدام كردند و ديگري هم كه هنگام دستگيري معدوم شده بود.
برادر شهيد رنجبر مي گويد:منافقين بايد جواب بدهند؛ به چه جرمي برادرم را كشتند؟ اساس كار اين منافق هاي برادركش چيست كه بدون منطق، عده اي را به شهادت مي رسانند؟ آيا فقط پوشيدن لباس سپاه به تن داشته باشند يا اينكه ريش داشته باشند؟! تك تك اين ملعونين بايد از بين بروند چون دست هر كدامشان به خون بي گناهي آغشته است. خواسته ما نيز همين است.
او ادامه مي دهد : برادر من كه به هدفش رسيد مطمئنم شهادتش يك اتفاق نبود. خودش خواسته بود.
اجتمام**9136**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهيدي كه حاجتش را از جمكران گرفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X