1057طرح عمراني كهگيلويه و بويراحمد مشمول شرايط واگذاري به بخش خصوصي

حسن نوروزي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: 14 طرح مهم عمراني اين استان براي واگذاري به بخش خصوصي در حال انجام مراحل قانوني است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كهگيلويه و بويراحمد ابراز كرد: سرمايه گذاران بخش خصوصي مي توانند با مطالعه شرايط پروژه ها براي خريدن طرح ها اقدام و براساس تفاهم نامه با دستگاه اجرايي از درآمد حاصل از آنها بهره مند شوند.
وي اظهار كرد: دوره آموزشي توجيهي واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي با محوريت مديران دستگاه هاي اجرايي سال 95 در استان برپا شده است.
نوروزي تصريح كرد: يك دوره آموزشي كوتاه مدت نيز براي سرمايه گذاران و پيمانكاران در اين راستا تا پايان ارديبهشت امسال اجرا خواهد شد.
نوروزي راه‌اندازي نهاد مالي مانند صندوق‌هاي توسعه‌اي در سطح كشور جهت حمايت از سرمايه‌گذاران در قالب ارائه تسهيلات ارزان قيمت يا پرداخت يارانه و راه‌اندازي صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري از جمله راهكارهاي ترغيب و تشويق سرمايه‌گذاران براي پذيرفتن پروژه‌ها بيان كرد.
وي با اشاره به اين كه 81 هزار پروژه عمراني در سطح كشور وجود دارد كه در صورت شروع نشدن طرح هاي جديد 15 سال طول مي كشد تا اين طرح ها از سوي دولت به تكميل شودافزود: جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي بهترين راهكار براي شتاب بخشي به طرح هاي عمراني است.
وي ميزان اعتبار سال مالي جاري طرح هاي عمراني كهگيلويه و بويراحمد را شش هزار و 200 ميليارد ريال برآورد كرد.
نوروزي بيان كرد: تاكنون دوهزار و 220 ميليارد ريال از اين اعتبار جذب شده است.
وي تكميل سند تحقق اقتصاد مقاومتي در قالب كتابچه و خارج كردن 200 واحد توليدي مستقر در شهرهاي صنعتي يا خارج از شهركها را از برنامه هاي مهم توسعه اقتصادي كهگيلويه و بويراحمد ذكر كرد.
استان 700 هزار نفري كهگيلويه و بويراحمد در جنوب غربي ايران قرار دارد.
8143/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «1057طرح عمراني كهگيلويه و بويراحمد مشمول شرايط واگذاري به بخش خصوصي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X