فعاليت 600 هزار خير در امر مدرسه سازي براي كودكان ايراني

به گزارش ايرنا، محمدرضا حافظي روز سه شنبه در هجدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز گلستان در گرگان افزود: 35 درصد مدارس كشور در 550 شهر از 31 استان با كمك افراد خير و نيكوكار ساخته مي شود.
وي اضافه كرد: خيران با تلاش خود، زمينه دانش آموختن را براي بچه ها فراهم مي كنند تا آنان براي حضور در جامعه و به عنوان آينده سازان كشور آماده شوند.
رييس مجمع خيرين مدرسه ساز درادامه با اشاره به سخنان يكي از بزرگان مبني بر اينكه آدم بي دانش معني دين را نمي فهمد، گفت: حضور در مدرسه به فرد علم، دانش و آگاهي مي دهد و جنگ هاي امروزه در دنيا ناشي از بي خردي، بي آگاهي و بي دانشي افراد است.
حافظي اضافه كرد: مجمع خيرين مدرسه ساز در سايه امنيت كشور و با درايت رهبر معظم انقلاب در زماني تشكيل شد كه هنوز بسياري از مدارس چند نوبته بود و بستر كسب دانش به خوبي براي دانش آموزان فراهم نبود.
وي با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب مبني بر اينكه مجمع خيرين از بهترين تشكل هاي شكل گرفته در كشور و راهكار واقعي سپردن كار مردم به خود آنان است، يادآور شد: بسياري از خيران مدرسه ساز هر چند سن و سال بالا دارند، اما با توجه به حضور در اين عرصه هيچگاه احساس پيري نكرده و تلاش خود را ادامه مي دهند.
وي با تاكيد بر فراهم نمودن امكان كسب علم و دانش براي همه فرزندان كشور، افزود: عزم دولت و ملت بر فراهم كردن اين زمينه است و با توجه به اين كه دولت در بحث تامين اعتبارات توان بالايي ندارد، كمك مردم و خيران كارساز است.
حافظي همچنين از ساخت مدارسي براي دانش آموزان ايراني در برخي از كشورهاي خارجي خبر داد و گفت: اين اقدام در راستاي فراهم كردن امكان تحصيل آنان در مدارس ايراني و آشنايي بيشتر با زبان مادري خود است.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعاليت 600 هزار خير در امر مدرسه سازي براي كودكان ايراني» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X