كاهش 60درصدي اعزام بيماران ازبيمارستان بهشتي ياسوج به سايراستان ها

به گزارش ايرنا، دكتر سيد ذاكر سعيدي نژاد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين در حالي است كه يكي از معضلات اساسي در اين استان طي ساليان متمادي موضوع ارجاع بيماران به استان هاي همجوار بوده است.
وي يكي از مهمترين دستاوردهاي طرح تحول نظام سلامت را كاهش هزينه هاي درماني از جيب مردم دانست و گفت: در دوسال گذشته تاكنون بيش از 110 ميليارد ريال در قالب اين طرح صرف هزينه هاي درماني بيماران شده است.
سعيدي نژاد اظهار كرد: در حالي كه تا قبل از اجراي اين طرح بيش از 40 درصد هزينه هاي درماني بايد توسط خود بيمار پرداخت مي شد.
وي اظهار كرد: اكنون اين رقم به حدود سه درصد براي دفترچه هاي روستايي و خانواده هاي كم بضاعت رسيده است.
سعيدي نژاد اظهاركرد: از زمان اجراي طرح تحول سلامت (15 ارديبهشت 93) تاكنون نيز بيش از 60 ميليارد ريال صرف خريد تجهيزات و امكانات پزشكي ، خدماتي و هتلينگ بيمارستان شده است.
وي ابراز داشت: افزون بر 30 ميليارد ريال از اين ميزان صرف هتلينگ و بهسازي ساختمان فيزيكي بيمارستان در بخش هاي مختلف و مابقي نيز صرف خريد تجهيزات پزشكي و درماني شده است.
وي افزايش ميزان خودسوزي در اين استان و بروز معضلات فراوان در زمينه كمبود امكانات و تجهيزات در اين راستا را يادآور شد و از خريد و نصب آي، سي يو سوختگي، بهسازي فضاي فيزيكي و تجهيز ازمايشگاه اين بخش خبر داد.
وي ميزان اعتبار هزينه شده شده براي خريد، بهسازي و تجهيز بخش سوختگي بيمارستان شهيد بهشتي ياسوج را افزون بر 10 ميليارد ريال اعلام كرد.
سعيدي نژاد گفت: در دو سال گذشته بيش از 560 هزار بيمار در بخش هاي مختلف اين بيمارستان ويزيت شده اند كه 290 هزار مورد آن در سال گذشته بود.
وي ميزان مطالبات بيمارستان شهيد بهشتي ياسوج از سازمان هاي بيمه گر را افزون بر 180 ميليارد ريال اعلام كرد.
سعيدي نژاد با بيان اينكه هم اكنون پرسنل و كادر درماني و خدماتي بيمارستان بيش از 6 ماه هنوز حقوقي دريافت نكره اند خواستار همكاري بيشتر سازمان هاي بيمه گر براي پرداخت مطالبات اين بيمارستان شد.
3016/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كاهش 60درصدي اعزام بيماران ازبيمارستان بهشتي ياسوج به سايراستان ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X