مشورت با یک زورگیر براي تأمين هزينه دارو!

۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۲:۱۱ - کد خبر: 182422 مشورت با یک زورگیر براي تأمين هزينه دارو!

سلامت نیوز: پسر بيمار كه براي تأمين هزينه دارو به 5/6 ‌ميليون تومان نياز داشت، پيشنهاد يكي از زورگيران را براي سرقت پذيرفت، اما در جريان دزدي به دام پليس افتاد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جوان، ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه 15 ارديبهشت ماه بود كه مأموران گشت پليس در يكي از خيابان‌هاي مركزي تهران به دو سرنشين موتورسيكلتي كه در حال دور دور بودن مشكوك شدند. مأموران دو پسر جوان را به صورت نامحسوس تحت‌نظر گرفتند تا اينكه موتورسيكلت كنار خيابان توقف كرد و سرنشين آن پياده شد. پسر جوان مردي را كه با تلفن همراهش در حال حرف زدن بود، به صورت مشكوك تعقيب مي‌كرد. بررسي‌ها حكايت از آن داشت پسر جوان در حال زاغ زني اين مرد است تا در فرصت مناسب تلفن همراه او را سرقت كند. بنابراين مأموران قبل از اينكه وي دست به سرقت بزند براي دستگيري وي وارد عمل شدند، اما پسر جوان كه متوجه مأموران شده بود با سرعت به طرف موتورسيكلت همدستش كه آماده فرار بود، حركت كرد. پس از اين مأموران پليس هم او را تعقيب كردند تا اينكه متهم قبل از رسيدن به موتورسيكلت پايش لغزيد و به زمين افتاد. مأموران سارق جوان را دستگير كردند، اما راننده كه متوجه دستگيري همدستش شده بود با موتورسيكلت از محل گريخت. مأموران در بازرسي بدني متهم شش گوشي تلفن همراه گرانقيمت كه به طرز ماهرانه‌اي در داخل پيراهن متهم جاسازي شده بود، كشف كردند. بررسي‌ها نشان داد سارق 24 ساله كه حامد نام دارد از ساعتي قبل همراه همدستش اين شش گوشي تلفن همراه را در خيابان‌هاي اطراف از شهروندان سرقت کرده است.


متهم پس از انتقال به اداره پليس گفت: من هيچ سابقه سرقت يا كيفري ندارم و تا الان حتي به كلانتري هم نرفته بودم. پدرم كارمند بازنشسته است و وضع مالي ما هم خيلي خوب نيست. چند سالي است كه بيماري قلبي دارم. هزينه داروهايم خيلي زياد است به طوري كه در اين اواخر خانواده توان پرداخت پول داروهايم را نداشتند. مدتي بود كه از دوستان و بستگان براي درمان بيماري‌ام كمك مي‌گرفتم. چند روز قبل حالم بد شد و براي معاينه به پزشك مراجعه كردم. پزشك پس از معاينه براي من دارو نوشت و تأكيد كرد هر چه زودتر دارو را بخرم و مصرف كنم و گرنه امكان دارد حالم بدتر شود.


پس از اين به داروخانه رفتم و متوجه شدم پول داروهايم 5/6 ميليون تومان است، به همين دليل موضوع را با پدرم در ميان گذاشتم، اما او هم پولي نداشت تا براي خريد دارو به من بدهد. سپس به سراغ تعدادي از دوستانم رفتم تا پول قرض كنم ولي موفق نشدم و دوستانم نيز پولي نداشتند تا اينكه يكي از دوستان قديمي ام به نام شهروز را ديدم. ناراحتي و نگراني در چهره‌ام موج مي‌زد تا اينكه او علتش را جويا شد و من شروع به درد دل كردم و از بيماري‌ام براي او تعريف كردم و در ادامه گفتم كه هزينه داروهايم خيلي زياد است و الان براي خريد دارو به 5/6 ميليون تومان پول نياز دارم. شهروز وقتي حرف‌هاي مرا شنيد به من گفت غصه نخورم. او اين پول را به زودي براي من فراهم مي‌كند. من فكر كردم او پول دارد و به من قرض مي‌دهد، اما وقتي شهروز پيشنهاد موبايل قاپي به من داد، شوكه شدم. شهروز گفت اگر يك روز با او به سرقت بروم، پول داروهايم فراهم مي‌شود.

شهروز به من گفت كه سابقه موبايل قاپي دارد و در اين كار حرفه‌اي است، من نگران نباشم. ابتدا قبول نكردم اما وقتي قرار شد فقط براي يك روز با او به سرقت بروم قبول كردم. ما دو نفري با موتورسيكلت او به داخل خيابان آمديم و رهگذراني را كه با تلفن در حال حرف زدن بودن تحت نظر مي‌گرفتيم و در فرصت مناسب تلفن آنها را من سرقت مي‌كردم و با موتورسيكلت فرار مي‌كرديم. ما در چند ساعت شش تلفن همراه سرقت كرديم و قرار شد تا عصر تعداد ديگري هم سرقت كنيم تا پول داروهايم فراهم شود كه دستگير شدم.

متهم در بازجويي‌ها مقابل قاضي علي وسيله ايرد موسي، بازپرس شعبه... دادسراي ويژه سرقت به جرم خود اعتراف كرد. پس از اعتراف متهم به موبايل قاپي، مأموران دست به تحقيق زدند و با بررسي اوراق پرونده بيماري وي متوجه شدند پسر جوان كه سابقه كيفري ندارد مدتي است به بيماري دچار شده است.

قاضي علي وسيله ايرد موسي، متهم را براي تحقيقات بيشتر در اختيار كارآگاهان پليس آگاهي قرار و دستور داد وي در مدت بازداشت تحت نظر پزشك بازداشتگاه باشد و سلامت وي كنترل شود. كارآگاهان در تلاشند تا همدست متهم را دستگير كنند.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشورت با یک زورگیر براي تأمين هزينه دارو!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت سلامت نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X