غفلت از مدیریت یکپارچه شهری در برنامه ششم توسعه/ با این وضعیت شوراها خاموش و شهرداری دولتی می‌شود

انتظاری هروی رئیس شورای شهر مشهد مقدس با اشاره به احکام تصویب شده در کمیسیون تلفیق و برنامه ششم توسعه گفت: احکامی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که در صورت اجرایی شدن شوراها را خاموش و شهرداری‌ها را دولتی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، محسن انتظاری هروی صبح امروز در یکصد و بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در تالار شهر اظهار داشت: آیا تصمیمات دولت و مجلس شورای اسلامی با شعار سال در رابطه با اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل همخوانی دارد؟

وی با اشاره به احکام تصویب شده در کمیسیون تلفیق و برنامه ششم توسعه گفت: احکامی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که در صورت اجرایی شدن شوراها را خاموش و شهرداری‌ها را دولتی می‌کند.

رئیس شورای شهر مشهد عنوان کرد: در احکام به تصویب رسیده بنا شده تا درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده به حساب خزانه معین استان و درآمدهای احکام قضائی و اداری به خزانه کل واریز شود.

انتظاری‌هروی با تاکید بر وجود پارلمان محلی گفت: در سراسر دنیا شهرداری‌ها همانند یک پارلمان محلی دارای اختیارات زیادی هستند در صورتی که در کشور ما وضعیت به این شکل نیست.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در دیدار با روسای شوراهای سراسر کشور و شهرداران کلانشهرها قول‌های بسیاری در زمینه درآمدهای پایدار و مدیریت یکپارچه شهری داد اما متاسفانه ما در عمل چیز دیگری را مشاهده کردیم.

رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه قوانین موجود دست و بال شهرداری را می‌بندد، گفت: مدیریت یکپارچه شهری در برنامه سوم، چهارم و پنجم توسعه دیده شده بود اما در برنامه ششم توسعه اثری از این مهم وجود ندارد.

انتظاری‌هروی بیان داشت: ما قوانین مدیریت یکپارچه شهری را به صورت ابلاغ شده در اختیار نداشتیم اما در دو سال اخیر همگان هماهنگی سازمان‌ها و ادارات خراسان‌رضوی و شهر مشهد را به وضوح دیدند. آیا مراکز شهری به بلوغ نرسیده‌اند که به جای افزایش اختیارات، از فعالیت‌های آن‌ها کاسته و اعتبار آن‌ها کمتر می‌شود؟

وی با خطاب قراردادن نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از نمایندگان انتظار می‌رود به‌گونه‌ای تصمیم بگیرند که آیندگان قضاوت مثبتی نسبت به عملکرد این دوستان داشته باشند.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه شوراها توانایی فعالیت‌های زیادی دارند، گفت: ما در شورای اسلامی و شهرداری مشهد مقدس ادعا می‌کنیم که در قالب مدیریت شهری توانایی برعهده گرفتن مسئولیت‌های بسیار بیشتری را داریم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «غفلت از مدیریت یکپارچه شهری در برنامه ششم توسعه/ با این وضعیت شوراها خاموش و شهرداری دولتی می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X