معاون بين الملل وزيرنفت: مشكل بيمه P&I CLUBنفتكشها حل شده است

در بيمه پي.اند.آي مسئوليت مالكان كشتي پوشش داده مي‏شود كه اين قرارداد در فرايند بازرسي، مشاوره و در بسياري از موارد آموزش منعقد مي‏شود.
به گزارش ايرنا از وزارت نفت؛ «اميرحسين زماني نيا» با اشاره به حل مشكل خط لوله «سومد» مصر (از درياي سرخ به مديترانه) گفت: در اين زمينه تفاهم شده، نفتكش هاي بزرگ (VLCC) محموله هاي نفتي را در ساحل درياي سرخ تخليه و پس از انتقال از طريق خط لوله سومد به درياي مديترانه، دوباره آن را بارگيري كند.
معاون وزير نفت با اشاره به اينكه سهام خط لوله «سومد» در اختيار عربستان، امارات و كويت است، افزود: سومد يك خط لوله نفت در مصر است كه ترمينال عين السخنه در خليج سوئز را به ساحل اسكندريه در درياي مديترانه متصل مي‌كند و اين خط لوله به عنوان جايگزيني براي صادرات نفت از خليج فارس كه بايد از كانال سوئز بگذرد به شمار مي رود.
وي در خصوص استقبال شركتهاي خارجي از نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي نيز گفت: پس از اجراي برجام، تعامل شركت هاي خارجي و داخلي افزايش پيدا كرده است.
وي اين نمايشگاه را متفاوت از نمايشگاه هاي ديگر ارزيابي كرد و افزود: دليل اين متفاوت بودن اجراي برجام بود كه تعامل بيشتر شركت هاي خارجي را در پي داشت و اين تعامل به رونق جدي صنعت نفت كمك مي كند.
استفاده از خط لوله سومد امكان حمل محموله هاي بزرگ نفتي به درياي مديترانه و اروپا را فراهم مي كند و استفاده از خط لوله سومد حضور نفتكشهاي بزرگ ايران در بازار نفت اروپا و مديترانه گسترش مي يابد.
اقتصام **1070**1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون بين الملل وزيرنفت: مشكل بيمه P&I CLUBنفتكشها حل شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X