بيش از 510 هزار ليتر پسماند حاصل از لايروبي پساب هاي صنعتي در زنجان امحا شد

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومي شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه زنجان، مظفر حريقي افزود: با اقدامات انجام گرفته، پسماند حاصل از لايروبي مخازن و پساب هاي صنعتي اين استان به صورت اصولي امحا شده است.
وي اظهار كرد: پارسال حدود 155 هزار ليتر پسماند حاصل از لايروبي مخازن تعيين تكليف شد، كه اين ميزان از طريق جداسازي و سه فازي كردن لجن و در نهايت استحصال فرآورده انجام شده است.
مظفري افزود: لجن حاصل نيز با مجوز سازمان محيط زيست براي امحا به زباله سوز انتقال يافته و در نهايت فرايند امحا پسماندهاي حاصل از لايروبي مخازن به روش اصولي انجام شده است.
وي همچنين ميزان پسماند تعيين تكليف شده در سال 93 را نيز در حدود 305 هزار ليتر عنوان كرد و گفت: اين مقدار شامل پنج مترمكعب ماسه بادي و خاك هاي آلوده است كه لجن حاصله طبق روال اصولي بعد از استحصال فرآورده به زباله سوز انتقال يافت و با توجه به فرآيندهايي در عمليات زير سازي بتن مسلح محوطه تخليه و بارگيري و فرآيند توليد بتن انجام شده است.
معاون شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه زنجان به ميزان امحا پسماند در سال 92 اشاره و خاطر نشان كرد: 75 هزار ليتر پسماند حاصل از لايروبي و ته كشي مخازن و پساب هاي صنعتي نيز در سال 92 براي تصفيه نهايي به تصفيه خانه انبار نفت ري ارسال شده است.
شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه زنجان داراي 52 باب جايگاه عرضه فرآورده نفتي مايع و 39 باب جايگاه عرضه سي ان جي است كه از اين تعداد جايگاه هاي عرضه سوخت مايع 29 باب در ناحيه مركزي و تامين كننده سوخت مورد نياز شهرستان هاي زنجان، طارم، ماهنشان، دندي و ايجرود بوده و 17جايگاه ناحيه ابهر سه شهر سلطانيه و ابهر و خرمدره را پوشش مي دهند و شهرستان خدابنده نيز داراي شش جايگاه عرضه فرآورده مايع نفتي است.
6085/7320

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بيش از 510 هزار ليتر پسماند حاصل از لايروبي پساب هاي صنعتي در زنجان امحا شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X