برلین اخراج دوباره پناهندگان را از سر می‌گیرد

پناهندگان
دولت آمان تصمیم دارد پیمان دوبلین اروپایی که از سال ۲۰۱۱ به دلیل شرایط بد پناهندگان در یونان به حال تعلیق درآمده بود را دوباره اجرایی کرده و اخراج پناهندگان به این کشور را از سر گیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" در گزارشی از تصمیمات آلمان برای بازگشت به پیمان پناهندگان دوبلین و اجرایی کردن مجدد آن خبر داد. به این ترتیب آلمان می تواند پناهندگانی که از یونان به این کشور آمده اند را بازگرداند.

اخراج پناهندگان به یونان به دلیل شرایط بد و غیر قابل پناهجویان در این کشور از سال 2011 به حال تعلیق درآمده بود.

به گزارش روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" ظاهرا "توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان از اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان خواسته است که تنها تا 15 ماه مارس سال 2017 بازگشت ها به یونان را به حال تعلیق درآورد.

روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه" این خبر را با استناد به یک نامه وزارت کشور آلمان به رئیس کمیسیون داخلی پارلمان این کشور منتشر کرده است.

به این ترتیب آلمان به قاعده دوبلین اروپایی بر می گردد که بر اساس آن پناهجویان باید درخواست پناهندگی خود را به کشوری ارائه دهند که برای اولین بار به آن وارد شده اند. به دلیل کمبودها در سیسستم پناهندگی یونان، آلمان اخراج ها به این کشور را در سال 2011 به حال تعلیق درآورد. دادگاه اروپایی در آن زمان شرایط پناهندگان در یونان را به عنوان غیر قابل قبول ارزیابی کرده بود.

در اوایل دسامبر نیز کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که اخراج ها دوباره برای پناهندگانی آغاز شود که بعد از 15 مارس به یونان رسیده و بر خلاف قواعد اروپایی درخواست پناهندگی خود را در کشور اروپایی دیگری ارائه داده اند.

سازمان دفاع از حقوق پناهندگان آلمان «Pro Asyl»انتقاد شدیدی به این تصمیمات دولت آلمان وارد کرده و تاکید کرد که این اقدامات به سیستم پناهندگی یونان ضربه مضاعفی وارد می کند.

سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل در آتن نیز به روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ گفته است که در آینده قابل پیش بینی امکان بازگرداندن پناهندگان به یونان وجود ندارد. در هر حال در زمستان هیچ پناهنده ای نمی تواند به یونان بازگردانده شود. در حال حاضر بسیاری از اردوگاه های پناهندگان در یونان در وضعیت وحشتناکی قرار داشته و افرد در یخ و برف و گل  لای زندگی می کنند.

انتهای پیام/    

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برلین اخراج دوباره پناهندگان را از سر می‌گیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X