حزب اسلامی حکمتیار: حکومت افغانستان در اجرای توافقنامه صلح جدی نیست

حشمت الله ارشد
یکی از سخنگویان حزب اسلامی حکمتیار ضمن ابراز نارضایتی از کندی حکومت افغانستان در خصوص اجرای توافقنامه صلح گفت که دولت کابل در این بخش جدی نیست.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، باگذشت حدود چهار ماه از امضای توافقنامه صلح حکومت افغانستان با حزب اسلامی حکمتیار، این حزب اعلام کرده از اقدامات انجام شده توسط دولت کابل در این خصوص رضایت چندانی ندارد.

«حشمت‌الله ارشد» یکی از سخنگویان حزب اسلامی حکمتیار، اظهار داشت: اقدامات حکومت وحدت ملی در بخش اجرای توافقنامه صلح کُند است و موجب نارضایتی تعداد زیادی از سران این حزب شده است.

وی به رادیو آزادی گفت: اقدامات حکومت افغانستان در بخش اجرای توافقنامه صلح جدی نبوده ‎است.

حکومت افغانستان و حزب اسلامی حکمتیار حدود 4 ماه قبل توافقنامه صلح را امضا کردند.

هفته گذشته پس از ابراز مخالفت‎ها در خصوص به حذف نام گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی از فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد، این حزب اعلام کرد که حکمتیار برای آمدن به کابل به ویزا و اجازه کشور دیگری نیازی ندارد.

«اکرم خپلواک» رئیس کمیته مشترک اجرای توافقنامه صلح با حزب اسلامی نیز تصریح کرد: آمادگی‎ها برای آمدن حکمتیار در حال انجام است و هیچ کشوری تاکنون مخالفت خود را به صورت مستقیم با حکومت افغانستان در مورد آمدن حکمتیار به کابل مطرح نکرده است.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حزب اسلامی حکمتیار: حکومت افغانستان در اجرای توافقنامه صلح جدی نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X