۱۱ اثر گلستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی اظهار کرد: از این آثار ثبت شده، هفت اثر میراث ناملموس و چهار اثر میراث طبیعی استان گلستان هستند.

وی افزود: این آثار پس از تهیه در دفتر ثبت آثار و تعیین حریم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان به سازمان مرکزی ارسال و با بررسی در جلسه شورای عالی ثبت و حریم کشور در فهرست آثقار ملی به ثبت رسید.

کریمی تصریح کرد: پنج پرونده مهارت پخت و تهیه نان‌های سنتی کاک، کماج، آقاندر، الزویی و قره قورتی از شهرستان گالیکش و یک پرونده مهارت دوخت پوشاک سنتی زنان قوم کتول شهرستان علی آباد با عنوان میراث ناملموس و چهار پرونده شامل رویشگاه درختان سرخدار دره پونه آرام علی آباد کتول، رویشگاه درختان ارس دره حاجی آباد شهرستان کردکوی، گل فشان قارنیارق و گل فشان نفتیلیجه از شهرستان گمیشان با عنوان میراث طبیعی ثبت شده استان گلستان هستند.

وی ادامه داد: الواح ثبتی این آثار پس از سیر تشریفات قانونی به واحد ثبت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ارسال خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۱ اثر گلستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X