نخست وزیر هند به ارائه مدارک تحصیلی جعلی متهم شده است

مودی دولت هند باوجودی که اتهامات سروزیر پایتخت و رهبر حزب «عام آدمی» این کشور مبنی بر ارائه مدارک تحصیلی جعلی «نارندرا مودی» را در رسانه‌ها رد کرده است اما رهبر این حزب تاکنون این مدارک نخست‌وزیر هند را نپذیرفته است..

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «امت نیوز»، «آرویند کجریوال» سروزیر دهلی‌نو و رهبر حزب «عام آدمی» حرکت جدیدی علیه «نارندرا مودی» نخست‌وزیر این کشور آغاز کرده است.

سروزیر دهلی‌نو مدعی است که اسناد تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس نخست‌وزیر هند جعلی است و هیچ دانشجویی با نام نارندرا مودی از دانشگاه این شهر فارغ التحصیل نشده است.

وی افزود: تنها یک دانشجو با نام «نریندر مهاویر مودی» در سالهای آموزشی 1975 الی 1978 میلادی در دانشگاه دهلی‌نو به ثبت رسیده که از ایالت «راجستهان» است.

نارندرا مودی نخست‌وزیر هند که متهم به کسب اسناد تحصیلی جعلی شده است، زاده ایالت «گجرات» هند است.

«هندوستان تایمز» در این خصوص نوشت: رهبر حزب عام آدمی و سروزیر دهلی‌نو سبب ایجاد مشکلات زیادی برای نخست‌وزیر هند شده است.

روزنامه نوشت: نخست‌وزیر هند پس از آغاز حرکت جدید حزب عام آدمی مجبور شد تا مدارک خود را در رسانه‌های این کشور منتشر کند.

مودی مدارک فوق دیپلم و لیسانس خود را در رسانه‌های این کشور نشان داد اما در اختیار خبرنگاران قرار نداد.

اما سروزیر دهلی‌نو با تاکید بر جعلی بودن این مدارک گفت که این مدارک در دانشگاه ثبت هستند اما متعلق به نخست‌وزیر هند نیستند.

وی مدعی شد: این مدارک از شهروند ایالت راجستهان با نام نریندر مهاویر مودی است و ارتباطی با نارندرا مودی نخست‌وزیر هند ندارد.

حزب عام آدمی به رهبری آرویند کجریوال در انتخابات بهمن ماه سال 93 با کسب 62 کرسی از 70 کرسی دو حزب بزرگ «بهارتیا جاناتا» و «کنگره» را شکست داد و برنده انتخابات پارلمان ایالتی دهلی‌نو در پایتخت هند شد.

گفتنی است که مسلمانان این ایالت نیز به دستور امام مسجد «شاهی»، آرای خود را به حزب عام آدمی ارائه کرده‌اند اما این حزب اکنون حمایت مسلمانان را رد کرده است.

شکست حزب نارندرا مودی در این انتخابات یک ناکامی بزرگ برای نخست وزیر هند محسوب می‌شود چرا که وی از زمان به قدرت رسیدن در انتخابات گذشته پیوسته از حمایت رای دهندگان هندی برخوردار بود و در تمام انتخابات محلی و منطقه‌ای در این مدت پیروز شده بود.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخست وزیر هند به ارائه مدارک تحصیلی جعلی متهم شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X