مرمت سقف تاریخی کوشک احمدشاهی

سقف تاریخی کوشک احمدشاهی توسط دفتر فنی مجموعه #فرهنگی #تاریخی #نیاوران مورد بازسازی و مرمت قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران سقف تاریخی کوشک احمدشاهی که از جنس چوب است و طی سالیان به دلایل نشست و فرسودگی بنا و رطوبت دچار از هم گسیختگی شده بود مرمت می شود.

تعویض تمامی لمبه های چوبی آسیب دیده، تعویض تیرهای چوبی آسیب دیده، تخلیه فضله پرندگان و محصور نمودن پنجره ورود به آن، احیا و تعمیر اتصالات سقف کاذب تاریخی به تیره ها و سقف اصلی از جمله اقدامات است.

اصلاح و مرمت سقف چوبی و صاف نمودن قسمت های آسیب دیده و گچکاری نمای آن و اصلاح ناودان های موجود در بنا دیگر اقدامات را تشکیل می دهند.

گفتنی است کوشک احمد شاهی اواخر دوره قاجار به عنوان خوابگاه ییلاقی احمدشاه قاجار در میان باغ نیاوران ساخته شد که یکی زیباترین بناهای دوره قاجار محسوب می شود و از خصوصیات آن تزئینات و نمای آجری استفاده شده در سرتاسر نمای بیرونی ساختمان است. این بنا در زمان محمدرضا پهلوی بازسازی و مرمت و مبلمان داخلی آن تعویض شد تا به عنوان محل کار و سکونت رضا پهلوی مورد استفاده قرار بگیرد.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرمت سقف تاریخی کوشک احمدشاهی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X